Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ГУ ДФС у Закарпатській області № 2127

26.10.2015

Головне управління ДФС у Закарпатській області розглянуло лист щодо включення сум безповоротної фінансової допомоги до складу витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку) і повідомляє наступне.

Відповідно до п.52.1 статті 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями, (далі – ПКУ) податкова консультація надається з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п.52.2 ст.52 ПКУ).

Згідно пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ у редакції, чинній з 1 січня 2015 року, об'єктом оподаткування з податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III Кодексу.

Облік витрат регулюється Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. N 318 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за N27/4248 (далі – ПСБО № 16)

Згідно п.6. ПСБО № 16 витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

Об'єктом витрат є продукція, роботи, послуги або вид діяльності підприємства, які потребують визначення пов'язаних з їх виробництвом (виконанням) витрат (п.4 ПСБО № 16).

Разом з цим зазначаємо, що відповідно до частини 2 статті 6 Закону України від 16 липня 1999 року N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності.

Щодо включення до складу витрат сум безповоротної фінансової допомоги при визначенні об'єкта оподаткування платника податку на прибуток, то положення розділу ІІІ ПКУ не передбачають коригування фінансового результату до оподаткування на витрати, які виникають при наданні безповоротної фінансової допомоги.

Таким чином, формування витрат підприємства здійснюється відповідно до загальних правил ведення бухгалтерського обліку у порядку, визначеному Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 "Витрати". При цьому, коригування фінансового результату до оподаткування (прибутку, збитку) на суми наданої безповоротної фінансової допомоги не здійснюється.

 

Заступник начальника

Головного управління                           Ю.Ю. Сакалош

До списку