Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Лист ГУ ДФС у Закарпатській області №1577

25.07.2016

Головне управління ДФС у Закарпатській області розглянуло лист щодо реєстрації неприбуткового Соціального підприємства об’єднання громадян і надає індивідуальну податкову консультацію.

Відповідно до п.52.1 статті 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, зі змінами та доповненнями, (далі – ПКУ) податкова консультація надається з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п.52.2 ст.52 ПКУ).

Згідно з пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 ПКУ неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація (далі - неприбуткова організація), що одночасно відповідає таким вимогам:

утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр).

Обов'язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Згідно п.3.1 Статуту об’єднання громадян «Закарпаття-Донбас» (далі – Статуту) метою діяльності є забезпечення цілей та мети Громадської організації, яка є його Засновником, що не відповідає вимогам п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 134 Кодексу і не є платниками податку, можуть бути віднесені, зокрема, об’єднання громадян (пп. 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Особливості правового регулювання, засади створення, права та гарантії діяльності громадських об’єднань визначено Законом України від 22.03.2012р. N4572-VІ "Про громадські об’єднання", зі змінами і доповненнями, (далі - Закон N4572).

Відповідно до п.1 ст.1 Закон N4572 громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Громадське об'єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка. Громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи. Громадська спілка - це громадське об'єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи (п.2-4 Закону N4572).

Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку (п.5 Закону N4572).

Згідно п.2.1 Статуту підприємство є самостійним господарюючим суб’єктом із статусом унітарного підприємства, що здійснює обслуговуючу, виробничу, науково-дослідну, комерційну та іншу діяльність з метою отримання прибутку. А отже, зазначена діяльність підприємства не відповідає вимогам цілей та мети створення громадських об’єднань.

Враховуючи вищевказане підприємство об’єднання громадян повинно бути утворене та зареєстрована в порядку, визначеному відповідним Законом, а статутні документи підприємства - відповідати вимогам діючого законодавства щодо цілей і мети діяльності громадського об’єднання.

Тобто, Соціальне підприємство об’єднання громадян «……………..», може бути внесено до Реєстру неприбуткових установ і організацій, при умові приведення Статутних документів у відповідність до вимог, встановлених пп.133.4.1 та 133.4.2 п.133.4 ст.133 Кодексу, зокрема: утворено та зареєстровано в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, отримані ним в межах статутної діяльності доходи використовуються виключно на реалізацію своєї статутної діяльності (у т. ч. господарської діяльності, необхідної для виконання статутних завдань) без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України надає відповіді на запитання платників податків з питань застосування податкового законодавства за телефоном 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) з 8.00 до 20.00 (крім суботи та неділі).

Заступник начальника

Головного управління     Ю.Ю. Сакалош

До списку