Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол засідання Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області

11.04.2014 -

ПРОТОКОЛ

спільного засідання комісії з питань податкової політики та комісії з питань захисту порушених прав суб’єктів господарювання Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області

 

Дата та час проведення: 20 березня 2014 року, 14 год. 00 хв.

Місце проведення: зал засідань Головного управління Міндоходів у Закарпатській області (вул. Волошина, 52, м. Ужгород).

Присутні: на початок засідання зареєстровано 16 членів Громадської ради (список додається)

Представники територіальних органів Міндоходів у Закарпатській області:

Сакалош Ю.Ю. – начальник управління правової роботи;

Кріль І.М. – начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб;

Олексій М.Ф. – начальник управління податкового та митного аудиту;

Моленда А.Р. – заступник начальника управління податкового та митного аудиту – начальник відділу організації та супроводження перевірок платників податків;

Борсенко О.В. – заступник начальника відділу правового супроводження перевірок;

Дацюк А.В. – начальник інформаційно-комунікаційного відділу, секретар Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області.

Суб’єкти господарювання (список додається)

Порядок денний:

1. Відкриття та оголошення плану проведення засідання.

2. Розгляд заяв поданих суб’єктами господарювання.

3. Обговорення інших питань.

4. Заключне слово.

 

З питання 1 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Суліму В.В. (голова Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області), який відкрив засідання, повідомив про кількість присутніх на засіданні членів комісій та оголосив проект порядку денного. Озвучив список суб’єктів господарювання, які надіслали свої звернення для розгляду на засіданні комісій відповідно до рішення Закарпатської обласної ради №937 від 26.02.2014р.

 

З питання 2 Порядку денного:

По зверненню приватного підприємства «Закарпатський нафтовий холдинг»

СЛУХАЛИ:

Суліму В.В. - голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області;

Ільків О.Д. –  директор ПП «Закарпатський нафтовий холдинг», який в усній формі дав згоду на розголошення відомостей. Перед громадською радою порушив питання про прийняття рішення про недоцільність апеляційного оскарження у справах №2а-0770/2453/11 та №2а-0770/1647/12 вказуючи на невідповідність висновків податкового органу, які були зроблені під час проведення перевірки дійсним обставинам справи, що підтверджені наявними первинними документами. А саме щодо придбання правових послуг, використання орендованих транспортних засобів у господарській діяльності та придбання нафтопродуктів.

Сакалоша Ю.Ю. - начальника управління правової роботи;

Борсенко О.В. – заступник начальника відділу правового супроводження перевірок повідомив що наявні у справі документи за обсягом та змістом відображених у них відомостей не доводять зв'язок понесених витрат з експлуатації орендованих транспортних засобів та придбаних послуг з правової допомогу у господарській діяльності. Щодо обставин придбання нафтопродуктів то у представлених до перевірки документах (залізнодорожних накладних) не значилися постачальниками СГД по яким платником декларувалося придбання та формувалися показники податкового обліку.

 

Обговоривши обставини, виходячи із того, що підставою для формування показників обліку є фактичне використання придбаних товарів та послуг у господарській діяльності, а доводи податкового органу щодо недоліків первинних документів не можуть слугувати підставою для позбавлення платника права на формування показників обліку, а тому, -

ВИРІШИЛИ:

за розглядом заяви №55/з від 07.03.2014 року рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області відкликати апеляційні скарги у зв’язку з недоцільністю подальшого оскарження.

 

По зверненню ТОВ «Альфа-Сервіс груп» та ВКФ у формі ТОВ «Титан ЛТД»

 

СЛУХАЛИ:

Суліму В.В. - голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області

 

ВИРІШИЛИ:

Через відсутність представників перенести розгляд справ на наступне спільне засідання комісії з питань податкової політики та комісії з питань захисту порушених прав суб’єктів господарювання, яке відбудеться 27.04.2014 року.

 

По зверненню ФОП Улашин О.П.

СЛУХАЛИ:

Улашина О.П. – фізичну особу-підприємця, який повідомив про однотипний характер порушень, які фіксуються податковим органом при проведенні перевірок та полягають у висновках про відсутність права фізособи – підприємця на бюджетне відшкодування за наслідками податкового кредиту сформованого внаслідок придбання транспортних засобів для їх використання у господарській діяльності. Підприємець повідомив, що у справах даної категорії в тому числі і за його участю склалася стала судова практика на його користь.

Борсенко О.В. – заступник начальника відділу правового супроводження перевірок повідомив, що правовий підхід який закладався контролюючими органами при формуванні висновків перевірки у справах даної категорії ґрунтувався на правовій позиції яка була доведена листом ДПС України. Однак, на даний час та з урахуванням існуючої судової практики правовий підхід змінився.

Кріля І. М. – начальника управління, який повідомив, що бачення у справах даної категорії між департаментами правової роботи та оподаткування фізичних осіб не є одностайним.

 

ВИРІШИЛИ:

Громадській раді звернутися до Міністерства доходів і зборів для отримання роз’яснення про правову позицію у спірних відносинах з урахуванням думки усіх зацікавлених підрозділів.

        

По зверненню ВАТ «Закарпатінтерпорт»,  ТОВ «ВЛГ Кабель Україна», ТОВ «Магістраль ЛТД»

СЛУХАЛИ:

Суліму В.В. - голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області;

Логойду В. М. - представник за дорученням, який доповідаючи обставини у справі за позовом ВАТ «Закарпатінтерпорт» до якого було застосовано штрафну санкцію за недекларування валютних цінностей за кордоном повідомив про наявність рішення Верховного Суду України який витлумачив законодавство у спірних відносинах на користь платників податків. Рішення Верховного Суду України прийняте у подібних відносинах є обов’язковим.

ТОВ «ВЛГ Кабель Україна» було нараховано пеню за порушення термінів поступлення валютної виручки на рахунок платника. Так контролюючий орган не вважає поверненням валюти фактом зарахування її на розподільчий рахунок платника. Такий підхід є невірним з огляду і на фактичну неможливість зарахування всієї валютної виручки на валютний рахунок платника, оскільки 50% валюти яка надходить на розподільчий рахунок підлягає обов’язковому продажу.

По ТОВ «Магістраль ЛТД» висновки податкового органу про безтоварність операцій з придбання миючих засобів спростовуються наявними первинними документами, фактом оплати за придбані товари та доказами їх використання у господарській діяльності платника.

Борсенко О.В. – заступник начальника відділу правового супроводження перевірок, зазначив що при застосуванні штрафної санкції  до ВАТ «Закарпатнтерпорт» податковий орган керувався чинними нормативними актами в тому числі Указом Президента який уповноважував податкові органи на застосування даних штрафних (фінансових) санкцій.

Щодо ТОВ «Магістраль ЛТД» при проведенні перевірки було використано відомості відносно контрагента (продавця), якими засвідчувалася неможливість, в силу встановлених обставин, виконання господарських операцій. Відтак такі факти відносно контрагента ТОВ «Магістраль ЛТД» не могли бути проігноровані податковим органом, слугували підставою для висновків про нереальність господарських операцій та як наслідок неможливість формувати показники обліку на підставі документів які складені без реального виконання господарських операцій.

 

Обговоривши обставини, враховуючи існуючу судову практику ВСУ у відносинах, що є подібними до справи ВАТ «Закарпатінтерпорт», нормативну необґрунтованість позиції контролюючого органу у справі за позовом ТОВ «ВЛГ Кабель Україна» та недоведеність податковим органом безтоварності операцій у справі ТОВ «Магістраль ЛТД»

ВИРІШИЛИ:

Рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області відкликати апеляційні скарги за недоцільністю оскарження. Головою громадської ради дано доручення  комісії з питань митної справи підготувати лист до Міндоходів щодо надання роз’яснення по застосування Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», а правильності визначення  дати зарахування валютної виручки на рахунок.

 

По зверненню ТОВ «СП «Терпак-Транс»

СЛУХАЛИ:

Суліму В.В. - голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області;

Терпак Ю.Ю. – директор ТОВ «СП»Терпак-Транс», який вказав як на підставу виникнення спірних відносин – відсутність єдиного підходу до поняття транзиту з метою оподаткування.

Борсенко О.В. – заступник начальника відділу правового супроводження перевірок також зазначив на відмінності тлумачення податковим органом поняття транзиту з метою оподаткування, що допускається нормативно, а відтак враховуючи відсутність сталої судової практики унеможливлює однозначне вирішення даного питання.

 

ВИРІШИЛИ:

Прийнято рішення рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області відкликати апеляційні скарги. Головою громадської ради дано доручення комісії з питань податкової політики підготувати лист до Міндоходів щодо  надання роз’яснення поняття транзиту.

 

З питань 3 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Козар В.І., який запропонував запросити на наступне засідання Громадської ради представників Чопської митниці Міндоходів.

Суліма В.В. доручив комісії з питань податкової політики підготувати роз’яснення щодо можливості включення до податкового кредиту фізичної особи підприємця на загальній системі оподаткування, сум сплачених при імпорті вантажного автомобіля та про порядок декларування валютних цінностей та іншого майна резидентів, яке перебуває за межами України.

 

З питань 4 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Суліму В.В. (голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області), який підбив підсумки та оголосив про закриття засідання.

 

Голова Громадської ради                                                 В.В.Суліма

 

 

Секретар Громадської ради                                              А.В.Дацюк