Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол засідання Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області

11.04.2014 -

ПРОТОКОЛ

спільного засідання комісії з питань податкової політики та комісії з питань захисту порушених прав суб’єктів господарювання Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області

 

Дата та час проведення: 3 квітня 2014 року, 14 год. 00 хв.

Місце проведення: зал засідань Головного управління Міндоходів у Закарпатській області (вул. Волошина, 52, м. Ужгород).

Присутні: на початок засідання зареєстровано 10 членів Громадської ради (список додається)

Представники територіальних органів Міндоходів у Закарпатській області:

Олексій М.Ф. – начальник управління податкового та митного аудиту;

Кріль І.М. – начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб;

Моленда А.Р. – заступник начальника управління податкового та митного аудиту – начальник відділу організації та супроводження перевірок платників податків;

Пензов С.В. – начальник відділу супроводження митних спорів;

Борсенко О.В. – завсектору управління правової роботи;

Дацюк А.В. – начальник інформаційно-комунікаційного відділу, секретар Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області.

Суб’єкти господарювання (список додається)

Представники громадськості (список додається)

Порядок денний:

1. Відкриття та оголошення плану проведення засідання.

2. Розгляд заяв поданих суб’єктами господарювання.

3. Обговорення інших питань.

4. Заключне слово.

 

З питання 1 Порядку денного:

 

СЛУХАЛИ:

Кілару Ю.О. заступника голови Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області, яка відкрила засідання, повідомила про кількість присутніх на засіданні членів комісій та оголосила проект порядку денного. Озвучила список суб’єктів господарювання, які надіслали свої звернення для розгляду на засіданні комісій відповідно до рішення Закарпатської обласної ради №937 від 26.02.2014р.

 

З питання 2 Порядку денного:

 

По зверненню ТОВ «Альфа-Сервіс груп»

ВИРІШИЛИ:

Запропонували через відсутність представників перенести розгляд справ на наступне спільне засідання комісії з питань податкової політики та комісії з питань захисту порушених прав суб’єктів господарювання, яке відбудеться 10.04.2014 року.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     9                 ПРОТИ:     1             УТРИМАЛИСЯ:    0

 

По зверненнях ФОП Глодан Т.М.

СЛУХАЛИ:

Слюсаренко В.Є. – представника ФОП Глодан Т.М., яка повідомила, про протиправність нарахованого податкового зобов’язання з огляду на неврахування під час проведення перевірки первинних документів платника, які підтверджують його витрати понесені в межах господарської діяльності.

Борсенко О.В. – завсектора управління правової роботи, який повідомив, що первинні документи на які покликається платник не надавалися під час проведення перевірки, перевіркою не оцінювалися, а тому і не могли бути враховані при складанні акту перевірки.

Пазину Р.О. – члена Громадської ради.

Обговоривши обставини та з’ясувавши, що первинні документи про які зазначає платник знаходяться у матеріалах судової справи, а тому не можуть не бути врахованими як підстави для формування витрат платника понесені при здійсненні господарської діяльності платника, а тому, -

ВИРІШИЛИ:

За розглядом заяви №65/з від 18.03.2014 року прийняти рішення яким рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області визнати недоцільним оскарження до Вищого адміністративного суду постанови Закарпатського окружного адміністративного суду, ухваленого на користь  Глодан Тетяни Михайлівни 14 грудня 2010р., та залишеного в силі Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду 20 лютого 2014 р. №9104/305/11.

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     10                   ПРОТИ:     0              УТРИМАЛИСЯ:    0

 

СЛУХАЛИ:

Слюсаренко В. Є. - представника ФОП Глодан Т.М, яка повідомила, про неправомірність застосованої штрафної санкції за порушення РРО з огляду на те, що платник підпадає під визначення суб’єкта малого підприємництва.

Борсенко О.В. – завсектору управління правової роботи, який повідомив, що платником в процесі здійснення господарської діяльності здійснювалися готівкові розрахунки, а згідно з Законом такі розрахунки повинні здійснюватися із застосуванням РРО. При цьому та обставина, що платник підпадає під визначення суб’єкта малого підприємництва сама по собі не звільняє платника від обов’язку застосовування РРО.

Пазину Р.О. – члена Громадської ради, який повідомив, що за наслідками вивчення даного питання прийшли до висновку що у спірних відносинах РРО не підлягав застосуванню, а тому, -

ВИРІШИЛИ:

За розглядом заяви №66/з від 18.03.2014 року рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області прийняти рішення про недоцільність оскарження до Вищого адміністративного суду постанови Закарпатського окружного адміністративного суду, ухваленого частково на користь  Глодан Тетяни Михайлівни 04 квітня 2011р. №2а-2309/10/0770, та рішення Львівського апеляційного адміністративного суду, ухваленого повністю на користь платника податків 26 червня 2013 року – провадження №37200/11/9104.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     10                   ПРОТИ:     0               УТРИМАЛИСЯ:    0

 

Враховуючи, що судові рішення справі №2а-2154/09/0770 прийнято на користь податкового органу, а Вищим адміністративним судом відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою платника податку,

ВИРІШИЛИ:

При розгляді заяви №70/з від 18.03.2014 року прийнято рішення відмовити Глодан Тетяні Михайлівні у прийняття Громадською радою рішення  рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області переглянути та скасувати податкове повідомлення рішення № 16/17-2/2859610827 від 26.02.2010 року , оскільки це не належить до компетенції Громадської  ради при ГУ Міндоходів у Закарпатській області.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     9                   ПРОТИ:     1           УТРИМАЛИСЯ:    0

 

По зверненню ФОП Слюсаренко О.І.

СЛУХАЛИ:

Слюсаренко В.Є. – представника ФОП Слюсаренко О.І. яка вказала на неправомірність застосованої штрафної санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки, оскільки насправді оприбуткування готівки відбувалося у книзі обліку доходів та витрат, яка належним чином велася платником.

Путінцева В.Ю. – члена Громадської ради;

Пазину Р.О. – члена Громадської ради;

Борсенко О.В. – завсектору управління правової роботи, який зазначив що платником хоч і велася книга обліку доходів та витрат, однак така книга в порушення нормативних вимог не була зареєстрована в податковому органі, а тому записи зроблені у такій книзі не можуть вважатися оприбуткуванням готівки в установленому порядку, що є порушенням та має наслідком застосування відповідних штрафних санкцій.

 

Обговоривши обставини справи та виходячи з того, що нормативно не установлено терміну для реєстрації книги обліку доходів та витрат в органах податкової служби погодилися з належним веденням книги обліку доходів та витрат а тому, -

ВИРІШИЛИ:

За розглядом заяви №67/з від 18.03.2014 року рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області прийняти рішення про недоцільність оскарження ухваленого на користь Слюсаренко Ольги Іванівни Закарпатським окружним адміністративним судом 13 грудня 2012 року, а також рекомендувати відкликати апеляційну скаргу, подану Державною податковою інспекцією у місті Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області на Постанову Закарпатського окружного адміністративного суду № 2а-2698/10/0770 від 13 грудня 2012 року.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     9                   ПРОТИ:     0             УТРИМАЛИСЯ:    1

 

Враховуючи, що у справі №2а-3023/10/0770 рішення судів першої та апеляційної інстанцій прийнято на користь податкового органу

ВИРІШИЛИ:

За розглядом заяви №68/з від 18.03.2014 року прийняти рішення про відмову Слюсаренко Ользі Іванівні у прийнятті Громадською радою рішення  рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області переглянути та скасувати повідомлення-рішення № 0000621742/0/676/17-3/1824003488/1741 від 18.03.2010 року, оскільки це не належить до компетенції Громадської  ради при ГУ Міндоходів у Закарпатській області.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     9                   ПРОТИ:     0             УТРИМАЛИСЯ:    1

 

По зверненню ФОП Чорній - Прочуханова О.І.

СЛУХАЛИ:

Ігнатенко С.С. – представника ФОП Чорній - Прочуханова О.І., який повідомив, що при визначенні платнику податкові зобов’язання є необґрунтованими, оскільки при проведенні перевірки податковим органом не було враховано всі подані документи, факти реалізації продукції не встановлено на підставі первинних документів, а лише на підставі пояснень осіб, які ніби перебували у трудових відносинах з платником. Крім того і вартість реалізованої продукції встановлена не на підставі дійсних цін, лише шляхом визначення середньої вартості різної квіткової продукції, що виключає відповідність висновків акту перевірки дійсним обставинам господарської діяльності платника.

Чорній – Прочуханову О.І. – фізичну особу-підприємця, яка повідомила, що податковим органом не було враховано акти списання придбаної продукції, оскільки особливість продажу квіткової продукції полягають у тому, що продукція попередньо придбана не може бути продана у повному обсязі, а тому списувалася на підставі актів списання.

Борсенко О.В. – завсектору управління правової роботи, який зазначив, що документи які витребовувалися податковим органом у платника при проведенні перевірки не були надані, а тому з метою визначення обсягів продажу товарів було використано відомості про обсяги закупівлі квіткової продукції, вартість продажу такої продукції було встановлено на підставі пояснень працівників платника, які були отримані з прокуратури Закарпатської області. Щодо актів списання квіткової продукції то такі складені та підписані платником одноособово, та за своїм змістом фіксують щомісячне списання значних обсягів квіткової продукції на значні суми, у зв’язку з непридатністю.

Волощук М.Г. - члена Громадської ради;

Пазину Р.О. – члена Громадської ради.

 

Обговоривши обставини справи, з урахуванням того що висновки перевірки не ґрунтуються на первинних документах, фактів продажу товару фактично не встановлено, а обставини на які покликається податковий орган є лише припущеннями, -

ВИРІШИЛИ:

За розглядом заяви №71/з від 18.03.2014 року рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області визнати недоцільним оскарження органом Міндоходів рішення суду, ухваленого на користь Чорній-Прочуханової Олесі Ігорівни Закарпатським окружним адміністративним судом 08 жовтня 2013 року, а також рекомендувати відкликати апеляційну скаргу, подану Державною податковою інспекцією у місті Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області на Постанову Закарпатського окружного адміністративного суду.

        

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     10                   ПРОТИ:     -              УТРИМАЛИСЯ:    -

 

По зверненню ТОВ «Авто-Стар В»

 

СЛУХАЛИ:

Ігнатенко С.С. – представника ТОВ «Авто-Стар В»;

Пензова С.В. – начальника відділу супроводження митних спорів;

Козаря В.І. – члена  Громадської ради;

Каламуняк М.М. – члена  Громадської ради;

Кілару Ю.О. – заступника голови Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області

 

ВИРІШИЛИ:

При розгляді заяви №74/з від 18.03.2014 року прийнято рішення перенести розгляд на наступне засідання за участі комісії з питань митної справи.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     10                   ПРОТИ:     -              УТРИМАЛИСЯ:    -

 

 

По зверненню ТзОВ «Чекотекс»

СЛУХАЛИ:

Леньо Б.Б. – представник ТзОВ «Чекотекс»;

Пазину Р.О. – члена Громадської ради;

Путінцева В.Ю. – члена Громадської ради;

Слюсаренко В.Є. - члена Громадської ради;

Кілару Ю.О. – заступника голови Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області;

 

ВИРІШИЛИ:

При розгляді заяви №85/з від 31.03.2014 року прийнято рішення відмовити ТзОВ «Чекотекс».

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     6                  ПРОТИ:     3              УТРИМАЛИСЯ:    1

 

По зверненню ТзОВ «І.Т.В. Сервіс»

СЛУХАЛИ:

Новаковського В.В. – представник ТзОВ «І.Т.В. Сервіс», який повідомив, що з податковим органом є дві адміністративні справи, які полягають у тому, що платнику було нараховано податкові зобов’язання внаслідок коригування витрат та кредиту по ПДВ, оскільки на думку податкового органу взаємовідносини з рядом контрагентів фактично не відбувалися та носили безтоварний характер.

Пазину Р.О. – члена Громадської ради;
Кілару Ю.О. – заступника голови Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області;

Борсенко О.В. – завсектору управління правової роботи, який зазначив, що при проведенні перевірки платника було використано відомості зібрані відносно його контрагентів, які свідчать про відсутність у таких СГД передумов для реального виконання взятих на себе зобов’язань, відсутність доказів про фактичний рух активів від продавця до покупця, порушені кримінальні справи у зв’язку спрямованістю діяльності окремих контрагентів на виключне надання податкової вигоди. Отже, інформація щодо обставин господарської діяльності контрагентів платника не могла бути проігнорована податковим органом при складанні актів перевірок платника та зумовила єдиний логічний висновок про нереальність господарських операцій.

Оскільки операції не носили реального характеру документи, якими платник обґрунтовує правомірність формування показників податкового обліку не є первинними та не можуть прийматися до обліку, про що зазначається у роз’ясненні Вищого адміністративного суду.

Волощук М.Г. - члена Громадської ради.

 

ВИРІШИЛИ:

При розгляді заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «І.Т.В. Сервіс» від 28.03.2014 року прийнято рішення рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області визнати недоцільним оскарження органом Міндоходів рішення суду, ухваленого на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «І.Т.В. Сервіс» Закарпатським окружним адміністративним судом 26 квітня 2013 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2014 року у Вищому адміністративному суді України.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     8                  ПРОТИ:     1              УТРИМАЛИСЯ:    1

 

ВИРІШИЛИ:

При розгляді заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «І.Т.В. Сервіс» від 28.03.2014 року прийнято рішення рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області визнати недоцільним оскарження у Львівському апеляційному адміністративному суді органом Міндоходів рішення суду, ухваленого на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «І.Т.В. Сервіс» Закарпатським окружним адміністративним судом 18 січня 2013 року.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     10                 ПРОТИ:     -              УТРИМАЛИСЯ:    -

З питань 3 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Кілару Ю.О. – заступника голови Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області, яка ознайомила присутніх з листом від аудиторської фірми ПП «Стандарт-проф» про зміни, які внесені в Податковий кодекс України з прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання», зокрема, скасування пільги з ПДВ на постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення (пп.197.1.27 п.197.1 ст.197) та внесення до ст.193 «Розміри ставок», якими встановлено ставку ПДВ – 7 відсотків по операціях з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.  

 

ВИРІШИЛИ:

Підтримати пропозицію аудиторської фірми ПП «Стандарт-проф» та доручити комісії з питань податкової політики підготувати лист-звернення до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     10                   ПРОТИ:     -              УТРИМАЛИСЯ:    -

 

З питань 4 Порядку денного:

 

СЛУХАЛИ:

Кілару Ю.О. – заступника голови Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області, яка підбила підсумки та оголосила про закриття засідання.

 

Заступник голови Громадської ради                            Ю.О.Кілару

 

Секретар Громадської ради                                          А.В.Дацюк