Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол засідання Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області

28.04.2014 -

ПРОТОКОЛ

спільного засідання комісії з питань захисту порушених прав суб’єктів господарювання та комісії з питань податкової політики Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області

 

Дата та час проведення: 10 квітня 2014 року, 10 год. 00 хв.

Місце проведення: Зал засідань Головного управління Міндоходів у Закарпатській області (вул. Волошина,52, м. Ужгород).

Присутні: на початок засідання зареєстровано 12 членів Громадської ради (список додається)

Представники територіальних органів Міндоходів у Закарпатській області:

Кріль І.М. – начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб;

Пензов С.В. – начальник відділу супроводження митних спорів;

Борсенко О.В. – завсектору управління правової роботи;

Дацюк А.В. – начальник інформаційно-комунікаційного відділу, секретар Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області.

Суб’єкти господарювання (список додається)

 

Порядок денний:

1. Відкриття та оголошення плану проведення засідання.

2. Розгляд заяв поданих суб’єктами господарювання.

3. Обговорення інших питань.

4. Заключне слово.

 

З питання 1 Порядку денного:

 

СЛУХАЛИ:

Суліму В.В. (голова Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області), який відкрив засідання, повідомив про кількість присутніх на засіданні членів комісій та оголосив проект порядку денного. Озвучив список суб’єктів господарювання, які надіслали свої звернення для розгляду на засіданні комісій відповідно до рішення Закарпатської обласної ради №937 від 26.02.2014р.

 

З питання 2 Порядку денного:

По зверненню ТОВ «Ужфарм»

СЛУХАЛИ:

Шимборську О.А. – представника ТОВ «Ужфарм», яка повідомила, що підставою для донарахування податкових зобов’язань слугували висновки податкового органу про нереальний характер господарських операцій між товариством та його контрагентами, однак такі висновки спростовуються первинними документами, які надавалися при проведенні перевірки.
Борсенко О.В. – завсектора управління правової роботи, який зазначив, що висновок про безтоварність пов'язаний із ненаданням платником при проведенні перевірки товарно – транспортних накладних як документів, які могли бути належними та допустимими доказами про фактичний рух товарів від продавця до покупця. Крім того по взаємовідносинам платника з ТОВ «Центус» при проведенні перевірки було використано відомості про неможливість виконання цим товариством своїх господарських зобов’язань в силу встановлених обставин.

Суліму В.В. голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області;

Слюсаренко В.Є. – члена Громадської ради;

Волощук М.Г. - члена Громадської ради;

Пазину Р.О. – члена Громадської ради.

Логойду В.М. – представника громадськості;

Враховуючи наявність первинних документів, які підтверджують реальність господарських операцій, доводи податкового органу щодо підстав для коригування показників податкового обліку платника є необґрунтованими, а тому, -

ВИРІШИЛИ:

За розглядом заяви №92/з від 03.04.2014 року рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області визнати недоцільним оскарження органом Міндоходів рішення суду, ухваленого на користь ТзОВ «Ужфарм» Закарпатським окружним адміністративним судом.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:       12                ПРОТИ:        -  0         УТРИМАЛИСЯ:    -0

 

По зверненню ТОВ «СІО-К»

СЛУХАЛИ:

Яцко В.Ф. – представника ТОВ «СІО-К», який зазначив про неправомірне нарахування податкових зобов’язань товариству внаслідок висновків податкової про нереальність господарських операцій з контрагентами у яких платник придбавав пиломатеріали. Доводи про безтоварність операцій спростовуються первинними документами.

Борсенко О.В. – завсектора управління правової роботи, який повідомив, що висновки податкового органу про безтоварність господарських операцій пов’язані з ненаданням платником товарно – транспортних накладних, сертифікатів, актів приймання – передачі, а також ґрунтуються на поясненнях та інших зібраних відомостях, які засвідчують неможливість реального виконання контрагентами своїх зобов’язань.

Суліму В.В. - голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області;

Слюсаренко В.Є. – члена Громадської ради;

Волощук М.Г. - члена Громадської ради;

Пазину Р.О. – члена Громадської ради.

Погодившись із достатністю представлених платником документів в обґрунтування реальності господарських операцій, -

ВИРІШИЛИ:

По розгляду заяви від ТзОВ «СІО-К» рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області прийняти рішення про недоцільність оскарження Постанови від 21 жовтня 2013 року ухваленої на користь платника податків Закарпатським окружним адміністративним судом у справі №807/2332/13-а

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:       10               ПРОТИ:       -   0           УТРИМАЛИСЯ:    2

 

СЛУХАЛИ:

Яцко В.Ф. – представника ТОВ «СІО-К», який зазначив про неправомірне зменшення платнику від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток за ІІ – ІІІ квартал 2011 року з посиланням на перехідні положення податкового кодексу. У справах даної категорії існує стала судова практика суду касаційної інстанції на користь платників податків.

Борсенко О.В. – завсектора управління правової роботи, який зазначив, що правовий підхід який застосовано при формуванні висновків перевірки у спірних правовідносинах склався до формування судової практики та роз’яснень Вищого адміністративного суду України.

Враховуючи сталу судову практику при вирішенні спорів даної категорії, -

ВИРІШИЛИ:

По розгляду заяви від ТзОВ «СІО-К» рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області прийняти рішення про недоцільність оскарження Постанови від 13 грудня 2012 року ухваленої на користь платника податків Закарпатським окружним адміністративним судом у справі №2а-0770/4129/11 та  Ухвали від 12 лютого 2014 року Львівського апеляційного адміністративного суду у справі №876/2001/13 (№2а-0770/4129/11).

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:        12             ПРОТИ:        -   0          УТРИМАЛИСЯ:    -0

 

СЛУХАЛИ:

Яцко В.Ф. – представника ТОВ «СІО-К», який зазначив про неправомірне нарахування штрафної санкції за несвоєчасну сплату податку до бюджету внаслідок того, що сума за несвоєчасну сплату якої було нараховано штрафну санкцію не була узгоджена внаслідок її оскарження в судовому порядку.

Борсенко О.В. – завсектора управління правової роботи, який зазначив, що сума за несвоєчасну сплату якої було нараховано штрафну санкцію набула статусу податкового боргу, а тому до неї не може застосовуватися нормативний припис про неузгодженість податкового зобов’язання. З цих же підстав зазначена сума не була виключена із картки платника як неузгоджена, та на її погашення скеровувалися грошові кошти в порядку черговості.

Обговоривши обставини справи, -

ВИРІШИЛИ:

По розгляду заяви від ТзОВ «СІО-К» рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області прийняти рішення про недоцільність оскарження Постанови від 14 червня 2010 року ухваленої на користь платника податків Закарпатським окружним адміністративним судом у справі №2а-5584/08/0770 та  Ухвали від 07 лютого 2014 року Львівського апеляційного адміністративного суду у справі № 29400/10 (29290)

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:        12             ПРОТИ:        -   0             УТРИМАЛИСЯ:   - 0

 

По зверненню ФОП Бачинський В.П.

СЛУХАЛИ:

Бачинську А.В. – представника Бачинського В.П., яка зазначили про неправомірність нарахування податкових зобов’язань з тих підстав, що висновки податкового органу не підтверджуються документально, є хибними, а самі нарахування зроблені всупереч діючим нормам права.

Борсенко О.В. – завсектора управління правової роботи, який повідомив, що при приведенні перевірки на підставі первинних документів було встановлено продаж платником на спрощеній системі оподаткування мастильних матеріалів, що в силу прямого застереження Указу Президента виключало можливість застосовувати таким платником спрощену систему оподаткування. За таких обставин податковий орган оподаткував доходи платника згідно з вимогами загальної системи оподаткування, з урахуванням вимог про застосування РРО.

Слюсаренко В.Є. – члена Громадської ради;

Волощук М.Г. - члена Громадської ради;

Пазину Р.О. – члена Громадської ради;

Путінцева В.Ю. - члена Громадської ради;

Логойду В.М. – представника громадськості.

 

Обговоривши обставини справи та дослідивши окремі її документи, винесли на голосування питання щодо до вивчення матеріалів справи (голосували: за - 5, проти -7) та питання щодо відкликання апеляційної скарги ( голосували: за -7, проти - 5).

ВИРІШИЛИ:

За розглядом заяви №69/з від 18.03.2014 року рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області прийняти рішення про недоцільність оскарження ухваленого на користь Бачинського Володимира Петровича Закарпатським окружним адміністративним судом 10 лютого 2012 року, а також рекомендувати відкликати апеляційну скаргу, подану Державною податковою інспекцією у місті Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області на Постанову Закарпатського окружного адміністративного суду.

 

 

По зверненню ФОП Семаль С.Я.

СЛУХАЛИ:

Бачинську А.В. – представника ФОП Семаль С.Я.;

Слюсаренко В.Є. – члена Громадської ради;

Суліму В.В. - голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області;

Пазину Р.О. – члена Громадської ради;

Логойду В.М. – представника громадськості.

 

ВИРІШИЛИ:

По розгляду заяви №94/з від 03.04.2014 року Семаля Сергія Яновича вирішили відкласти розгляд до  винесення рішення Львівським апеляційним адміністративним судом.

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:              9         ПРОТИ:        0             УТРИМАЛИСЯ:    3

 

По зверненню ПАТ «Мукачівська ПМК 77»

СЛУХАЛИ:

Соловея Б.І. – представника ПАТ «Мукачівська ПМК 77» який зазначив про неправомірність нарахування платнику податкових зобов’язань внаслідок висновків про нереальність господарських операцій з придбання будівельних матеріалів та послуг будівельних машин та механізмів.

Борсенко О.В. – завсектора управління правової роботи, який зазначив, що висновки про нереальність господарських операцій ґрунтуються на зібраних та використаних в ході перевірки відомостях стосовно контрагентів платника, які не мають транспортних засобів, майданчиків для стоянки, працівників, тобто тих господарських передумов, які б з огляду на зміст договорів надавали можливість їх виконати.

Суліму В.В. - голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області;

Пазину Р.О. – члена Громадської ради;

Волощук М.Г. - члена Громадської ради;

ВИРІШИЛИ:

За розглядом заяви від ПАТ «Мукачівська пересувна механізована колона №77» рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області прийняти рішення про недоцільність оскарження Постанови ухваленої на користь платника податків Закарпатським окружним адміністративним судом у справі №2а-0770/2521/12.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:               12         ПРОТИ:        -   0          УТРИМАЛИСЯ:    -0

 

ВИРІШИЛИ:

За розглядом заяви від ПАТ «Мукачівська пересувна механізована колона №77» рекомендувати ГУ Міндоходів у Закарпатській області прийняти рішення про недоцільність оскарження Постанови ухваленої на користь платника податків Закарпатським окружним адміністративним судом у справі №807/2274/13-а

ГОЛОСУВАЛИ:

ЗА:     12       ПРОТИ:      0      УТРИМАЛИСЯ:    - 0

 

З питань 3 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Суліму В.В. (голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області), який доручив підготувати від імені Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області лист до Міністерства доходів і зборів про термінове вирішення питання призначення виконуючого обов’язки голови ГУ Міндоходів у Закарпатській області; запропонував на наступне засідання Громадської ради запросити в.о. начальника Чопської митниці Міндоходів для обговорення питань, які стосуються діяльності митниці; ініціював пропозицію винести на голосування Громадської ради питання про включення до складу Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області кандидатів від ГО «Прайд» - Марусенка Олександра Миколайовича  та ГО Товариство «Політв’язнів і репресованих Закарпатської області» - Кіндрата С.С.; доручив комісіям підготувати для розгляду на наступному засіданні Громадської ради свої пропозиції.

 

З питань 4 Порядку денного:

СЛУХАЛИ:

Суліму В.В. (голову Громадської ради при Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області), який підбив підсумки та оголосив про закриття засідання.

 

 

 

Голова Громадської ради                                               В.В.Суліма

 

 

Секретар Громадської ради                                            А.В.Дацюк