Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол засідання комітету з правових питань

14.05.2015

Протокол

засідання комітету з правових питань Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Закарпатській області

Дата та час проведення: 12 травня 2015 року, о 16 год. 15 хв.

Місце проведення: м. Ужгород, вул. Волошина,52

Присутні від інститутів громадянського суспільства :

на початок засідання зареєстровано 9 членів громадської ради (список додається)

від Головного управління ДФС у Закарпатській області:

Крицкій О.Е. – начальник оперативного управління

Токар М.В. – начальник управління правової роботи;

Кушнір Н.П. – заступник начальника управління – начальник контрольно-методичного відділу слідчого управління фінансових розслідувань 

Дацюк А.В. – начальник відділу комунікацій.

 

Порядок денний

                   

  1. Інформація про результати роботи за січень-квітень 2015 року оперативного управління та слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області.
  2. Про розгляд пропозицій щодо вдосконалення Податкового кодексу України (Доповідач Волощук М.Г.)
  3. Про обговорення законопроекту «Щодо тимчасового ввезення транспортних засобів індивідуального користування фізичними особоми-резидентами, що проживають у прикордонних  областях з державами ЄС» (Доповідач Білецький П.П. )
  4. Про розроблення технологічної схеми пропуску через державний  кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними (Доповідач Переста Ю.Ю.)
  5. Затвердження плану роботи правового комітету на 2015 рік.
  6. Різне.

 

З питання 1 порядку денного

СЛУХАЛИ: В.М.Логойду, який привітав усіх присутніх, оголосив кількість учасників заходу, порядок денний та представив присутнім керівників оперативного управління та слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області.

О.Е.Крицкія , який підбив підсумки роботи за 4 місяці 2015 року. Наголосив, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань за їхніми матеріалами внесено 22 кримінальні провадження. В основному – ухилення від сплати податків (8 фактів); незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (6); привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (4); виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання марок акцизного податку (2) та інші.

Н.П.Кушнір, яка підбила підсумки роботи  слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Закарпатській області за січень-квітень 2015 року.

Виступили:  Логойда В.М., Токар М.В., Волощук М.Г., Козарь В.І.

 

З питання 2 порядку денного

СЛУХАЛИ: М.Г.Волощук, яка ознайомила всіх з пропозиціями  щодо вдосконалення Податкового кодексу України, які були підготовленні Територіальним відділенням ВГО «Асоціація платників податків України» в Закарпатській області та були опрацьовані комітетом з податкових питань.

В.М.Логойду, який запропонував членам комітету з правових питань дані пропозиції оформити в законопроект відповідно до ст. 90 та 91 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» та підготувати супровідну записку.

Доручили: Маркусю М.І. відповідно до ст. 90 та 91 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» підготувати законопроект та супровідну записку до нього.

 

З питання 3 порядку денного

СЛУХАЛИ: Білецького П.П., який виніс на обговорення пропозиції до законопроекту «Щодо тимчасового ввезення транспортних засобів індивідуального користування фізичними особоми-резидентами, що проживають у прикордонних  областях з державами ЄС». Зауважив, що дане питання є актуальним для Закарпатської області. Власники таких авто формують черги на митних пропусках Закарпатської митниці ДФС.

         Наголосив, що даним законопроектом передбачено щорічна фіксована сплата єдиної суми за користування такими транспортними засобами, що в свою чергу дасть можливість узаконити їх перебування на території України.

В.М.Логойду, який запропонував членам комітету з правових питань доопрацювати даний законопроект, оформити його відповідно до ст. 90 та 91 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України»  та підготувати супровідну записку.

Виступили: Волощук М.Г., Козарь В.І.

Доручили: Маркусю М.І. відповідно до ст. 90 та 91 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» підготувати законопроект та супровідну записку до нього.

 

З питання 4 порядку денного

СЛУХАЛИ: Ю.Ю.Пересту, який розповів присутнім про недоліки проведення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через державний кордон України. Наголосив, що причиною цього є відсутність чіткої, зрозумілої і прозорої схеми/порядка проходження контрольних служб, поставлення відміток (печаток) на екземплярах товаросупровідних документів (на всіх, чи тільки на першому) та інших подібних речах. У зв’язку з цим, запропонував підготувати пропозиції на ім’я начальника Закарпатської митниці ДФС щодо  даного питання, а саме щодо створення типологічної схеми проходження митного контролю.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо надання пропозицій начальнику Закарпатської митниці ДФС

„за” – ; „проти” – 0; „утримались” – 0.

 

ВИРІШИЛИ:

Направити пропозиції начальнику Закарпатської митниці ДФС.

 

З питання 5 порядку денного

СЛУХАЛИ: В.М.Логойду, який виніс на обговорення наступний орієнтовний план роботи комітету з правових питань на 2015 рік:

  1. Участь в обговоренні нормативних актів.
  2. Розробка пропозицій щодо внесення змін до законодавчих актів.
  3. Розгляд звернень громадян.
  4. Обговорення результатів роботи структурних підрозділів ГУ ДФС у Закарпатській області.

 

З питання 6 порядку денного

СЛУХАЛИ: М.В. Токар, яка на запит В.М.Логойди розповіла про стан справи по ТОВ «Топко-Україна», а саме про можливість відкликання податковим органом апеляційної скарги на позитивну для платника постанову Закарпатського окружного адміністративного суду по справі про оскарження податкового повідомлення-рішення. Зауважила, що наказом начальника ГУ ДФС у Закарпатській області для розгляду таких питань було створено робочу групу. Тому порекомендувала підготувати звернення від правового комітету щодо розгляду справи по ТОВ «Топко-Україна» даною робочою групою.

В.М.Логойду, який зауважив, що з 12.05.2015 року набрала чинності Постанова КМУ від 08.04.2015 року №234 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. N 976 і від 3 листопада 2010 р. N 996». Порекомендував членам комітету з правових питань ознайомитися з даною  Постановою, а  вразі виникнення запитань чи за потреби в роз’ясненні підготувати перелік запитань до Міністерства юстиції України.

 

 

 

Голова комітету з

правових питань                          В.М. Логойда