Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол засідання

17.09.2015

Протокол

засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Закарпатській області

Дата та час проведення: 15 вересня 2015 року, о 15 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Ужгород, вул. Волошина, 52

присутні від інститутів громадянського суспільства (далі – ІГС): зареєстровано 30 представників ІГС, з яких 3 по довіреності (список додається).

Присутні

від Головного управління ДФС у Закарпатській області:

Сакалош Юрій Юрійович – заступник начальника ГУ ДФС у Закарпатській області;

Гецянин Руслан Іванович – начальник управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Закарпатській області;

Дацюк Алла Володимирівна – начальник відділу комунікацій.

від Закарпатської митниці ДФС:

Ясевич Микола Михайлович – в.о. начальника Закарпатської митниці ДФС.

 

Порядок денний

1. Результати роботи Головного управління ДФС у Закарпатській області (Сакалош Ю.Ю., заступник начальника ГУ ДФС у Закарпатській області).

2. Результати роботи Закарпатської митниці ДФС (Ясевич М.М., виконуючий обов’язки начальника Закарпатської митниці ДФС).

3.  Актуальні питання боротьби з корупцією в органах ДФС (управління власної безпеки ГУ ДФС у Закарпатській області).

4. Обговорення концепцій реформування податкової системи, які презентовані Міністерством фінансів та Комітетом з питань податкової та митної політики ВРУ  (Волощук М.Г.)

5. Обговорення результатів розгляду пропозицій Громадської ради, які надсилалися в Міністерство фінансів та Комітет ВР з питань податкової та митної політики щодо змін до ПКУ, по єдиному рахунку для податкових надходжень та про недопущення ліквідації дворівневої системи оскарження податкових повідомлень-рішень (Логойда В.М.).

6.  Реформування фіскальної служби. Розгляд проекту постанови КМУ «Про реорганізацію окремих територіальних органів ДФС»  (Голубка Я.В.)

7. Повторний розгляд заяви ТОВ «Топко-Україна» щодо врегулювання судового спору з Ужгородською ОДПІ та спірної ситуації по ТОВ «Фем-Інвест» (Логойда В.М.).

8. Розгляд пропозиції Місцевого осередку ГО «Всеукраїнська асоціація фахівців з питань відновлення платоспроможності та банкрутства» щодо звернення до Громадської ради ДФСУ та необхідність тлумачення норм митного законодавства в частині визначення понять «митний контроль», «митне оформлення» та їх співвідношення та застосування ст.255 Митного кодексу України (Майор І.В.).

9.Розгляд звернення Голови Громадської ради при ГУ ДФС у Закарпатській області, щодо звернення до Громадської ради при Державній фіскальній службі України, Громадських рад при територіальних органах ДФС України, Державної фіскальної служби України, Голови ДФС України Насірова Р.М. з пропозицією внесення відповідних змін до листа ДФС України від 19.06.2015 №22173/7/99-9921-02-17, щодо використання РРО платниками ІІ та ІІІ групи єдиного податку при продажу пива (Пазина Р.О.).

10. Різне.

 

СЛУХАЛИ: Р.О. Пазину, який привітав усіх присутніх, оголосив кількість зареєстрованих учасників заходу та порядок денний. Запропонував установити регламент засідання:

- для запитання 1 хв.;

- для виступу 5 хв.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

Щодо  затвердження порядку денного та прийняття регламенту:

 

„за” – 30;  „проти” – 0;  „утримались” – 0 .

 

СЛУХАЛИ: М.Г. Волощук, яка презентувала присутнім навчальний посібник «Податкове право». Авторами якого є: Марта Волощук – заслужений економіст України, генерал-лейтенант податкової служби та Марія Менджул – кандидат юридичних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри міжнародного права, правосуддя та адвокатури УжНУ. Також висловила щиру вдячність членам Громадської ради, які посприяли в створені даної книги.

 

З питання 1 порядку денного

 

СЛУХАЛИ: Ю.Ю. Сакалоша, який розповів присутнім про результати роботи Головного управління ДФС у Закарпатській області за січень-серпень 2015 року. Наголосив, що Головним управлінням  на даний час готується детальний звіт щодо основних напрямків роботи, який буде надано членам Громадської ради для ознайомлення. Також зазначив, що всі підрозділи Головного управління відкриті до співпраці з інститутами громадянського суспільства. Подякував членам Громадської ради за активну участь у реалізації державної політики за напрямами діяльності ГУ ДФС у Закарпатській області та Закарпатської митниці ДФС.

Виступили: Каламуняк М.М., Ковчар О.О., Яцко В.Ф., Бережанський М.М., Пазина Р.О.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо прийняття до відома інформації про діяльність ГУ ДФС у Закарпатській області наданої Сакалошом Ю.Ю.:

 

„за” – 30;  „проти” – 0;  „утримались” – 0 .

 

З питання 2 порядку денного

СЛУХАЛИ: М.М. Ясевича, який наголосив присутнім на своїй готовності до відкритого діалогу з громадськістю та представниками бізнесу. Зокрема зауважив, що готовий до співпраці з членами Громадської ради, вислухає будь-які пропозиції та зауваження, які стосуються діяльності Закарпатської митниці ДФС. Розповів про свій трудовий шлях в структурі Закарпатської митниці. Окреслив своє бачення розвитку та удосконалення діяльності Закарпатської митниці ДФС. Також ознайомив присутніх з підсумками діяльності Закарпатської митниці ДФС протягом січня-серпня 2015 року.

         Присутнім представникам бізнесу запропонував 8 жовтня 2015 року прийняти участь в інвестиційному форумі «Закарпаття – бізнес в центрі Європи». Зазначив, що метою даного форуму є залучення інвестицій у промисловість області, сприяння розвитку економічних, торгових зв’язків, запровадження інвестиційних і інноваційних проектів та розвитку міжнародного співробітництва.

Виступили: Бережанський М. М., Пазина Р.О., Волощук М.Г., Ковчар О.О., Білецький П.П., Суліма В.В., Логойда В.М., Кіндрат О.О., Каламуняк М.М.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо прийняття до відома інформації про діяльність Закарпатської митниці ДФС  наданої Ясевичом М.М.:

 

„за” – 30;  „проти” – 0;  „утримались” – 0 .

 

СЛУХАЛИ: В.В.Суліму, який запропонував підготувати звернення до ДФС  України стосовно кадрової політики на Закарпатській митниці ДФС, а саме щодо призначення керівника, оскільки протягом короткого терміну часу на митниці було перепризначено декількох виконуючих обов’язки начальника митниці. Також звернутися до ДФС  України щодо припинення практики кадрової ротації працівників митниці, оскільки це сприяє розвитку корупції та контрабанди в даній галузі.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

Щодо підготовки та направлення даних пропозицій КМУ:

 

„за” – 29; „проти” – 0; „утримались” – 1 .

 

СЛУХАЛИ: М.М. Каламуняк, яка звернулася до присутнього в.о. начальника Закарпатської митниці ДФС Ясевича М.М. з проханням подбати про стан вбиралень на митних пунктах пропуску Закарпатської митниці ДФС.

 

СЛУХАЛИ: Р.О. Пазину, який розповів про діяльність «гарячої лінії» Громадської ради та висловив вдячність службі оперативного чергового Закарпатської митниці ДФС, за допомогою якої своєчасно вдається вирішувати всі питання щодо митного законодавства, які надходять на «гарячу лінію» від платників податків.

 

З питання 3 порядку денного

СЛУХАЛИ: Р.І. Гецянин, який розповів присутнім про результати роботи управління власної безпеки Головного управління ДФС у Закарпатській області. Наголосив, що цей підрозділ підпорядковується Головному управлінню власної безпеки ДФС України. Також зазначив, що завжди відкритий до діалогу з громадськістю з питань діяльності управління.

Виступили: Суліма В.В., Пазина Р.О., Волощук М.Г.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо прийняття до відома інформації про діяльність управління   наданої Гецянином Р.І.

 

„за” – 30;  „проти” – 0;  „утримались” – 0 .

 

З питання 4 порядку денного

СЛУХАЛИ: М.Г. Волощук, яка винесла на обговорення концепції реформування податкової системи, які були презентовані Міністерством фінансів та Комітетом з питань податкової та митної політики ВРУ.

Виступили: Голубка Я.В., Майор І.В., Каламуняк М.М.

В.М.Логойду, який запропонував підготувати звернення на ГР при ДФСУ щодо даних концепцій реформування податкової системи. Зокрема зауважив, що пропоновані концепції є набором механічних змін ставок і баз оподаткування (щодо доцільності яких суспільству не презентовані відповідні детальні розрахунки причин та очікуваних наслідків), що складно вважати податковою реформою, як такою.

Наголосив, що таке реформування не вирішує основні проблеми податкової системи країни, в першу чергу : надто ускладнену систему адміністрування податків і зборів, їх кількість, недостатньо чітке регулювання прав та обов’язків платників, а також репресивна система податкового контролю і відповідальності за порушення законодавства (значна частина яких спричинена його складністю і переобтяженістю процедур).

Звернув увагу, що єдиним позитивним моментом є наміри суттєво зменшити навантаження на фонд оплати праці шляхом зменшення ставки ЄСВ і, в перспективі, переходу до уніфікованого оподаткування зарплати.

         Також, наголосив на необхідності безвідкладно звернутися до Міністерства фінансів України, Комітету з питань податкових питань ВРУ, ДФСЮ Громадської ради ДФС з пропозиціями про внесення змін до Закону України «Про судовий збір», яким поновити граничну суму судового збору для судових справ та повернути норму, згідно з якою при поданні позовної заяви до адміністративного суду платнику достатньо було сплатити лише 10% від суми судового збору (із стягненням решти 90% з особи, яка програла судовий процес). Також відмовитися від ідеї обмеження можливості адміністративного оскарження податкових повідомлень-рішень лише одним рівнем (ДФС) замість існуючої на сьогодні дворівневої системи (ГУ ДФС, а потім ДФС), наголосив, що з цього приводу Громадська Рада вже надсилала відповідне звернення до Міністерства фінансів України,  відповідь на яке до сьогодні не отримала.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо підготовки та направлення звернення до ГР при ДФСУ щодо даних змін:

 

„за” – 30; „проти” – 0; „утримались” – 0;

 

СЛУХАЛИ: В.Ф. Яцка, який запропонував у звернені зазначити, що ГР при ГУ ДФС у Закарпатській області вважає що дана реформа не є реформою. Також, що громадська рада не погоджується з даною концепцією.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо даної пропозиції Яцка В.Ф.:

 

„за” – 29; „проти” – 1; „утримались” – 0;

 

З питання 5 порядку денного

СЛУХАЛИ: В.М. Логойду, який підняв питання щодо відсутності реакції з боку Міністерства фінансів та Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики на звернення ГР при ГУ ДФС у Закарпатській області щодо запровадження єдиного рахунку для податкових надходжень та про недопущення ліквідації дворівневої системи оскарження податкових повідомлень-рішень. Наголосив, що в разі відсутності відповіді протягом 7-ми днів необхідно дані звернення надіслати повторно.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо повторного звернення до Міністерства фінансів та Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики в разі відсутності відповіді протягом 7-ми днів .

 

„за” – 30; „проти” – 0; „утримались” – 0.

 

СЛУХАЛИ: Пазину Р.О., який розповів присутнім про підписання Меморандумів про співпрацю з іншими Громадськими радами при ГУ ДФС в областях. Наголосив, що в разі підготовки певних пропозицій чи звернень, які ініціюються ГР при ГУ ДФС у Закарпатській області, варто звертатися до інших Громадських рад з проханням підтримати наші ідеї.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо звернення до ГР при ГУ ДФС в областях з проханням підтримки ініціатив ГР при ГУ ДФС у Закарпатській області.

 

„за” – 30; „проти” – 0; „утримались” – 0.

 

З питання 6 порядку денного

СЛУХАЛИ: Голубку Я.В., який  розповів присутнім про суть постанови КМУ «Про реорганізацію окремих територіальних органів ДФС». Наголосив, що даною реформою передбачено об'єднання відділень районних ДПІ, що в свою чергу викличе ряд незручностей для платників податків області. Запропонував підготувати звернення до КМУ та ДФС щодо недоцільності проведення даної реформи, також зауважив, що це не є реформа, а тільки імітація.

Виступили: Каламуняк М.М., Мегела М.І.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо підготовки та направлення до КМУ та ДФС звернення про недоцільність затвердження постанови «Про реорганізацію окремих територіальних органів ДФС»:

 

„за” – 30;  „проти” – 0;  „утримались” – 0;

 

З питання 7 порядку денного

СЛУХАЛИ: В.М. Логойду, який повідомив присутнім про розгляд на засіданні правового комітету 7 липня 2015 року заяви директора ТОВ «Топко-Україна» щодо врегулювання судового спору з Ужгородською ОДПІ. Розповів, що в результаті обговорення було прийнято рішення надіслати звернення на ГУ ДФС у Закарпатській області щодо недоцільності подальшого оскарження рішення суду в справі ТОВ «Топко-Україна». В свою чергу комісія ГУ ДФС у Закарпатській області відхилила пропозицію правового комітету. У зв’язку з цим, запропонував пропозиції, які надсилалися правовим комітетом з даного питання, повторно надіслати від імені ГР при ГУ ДФС у Закарпатській області та запросити членів робочої групи при Головному управлінні в Закарпатській області.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо надсилання звернення до ГУ ДФС у Закарпатській області про недоцільність подальшого оскарження рішення суду в справі ТОВ «Топко-Україна»

 

„за” – 30; „проти” – 0; „утримались” – 0.

 

В.М. Логойду, який розповів присутнім про спірну ситуацію по ТОВ «Фем-Інвест», органи ДФС оподаткували інвестиції іноземного інвестора. Запропонував підготувати звернення до ГУ ДФС у Закарпатській області щодо неприпустимості оподаткування інвестицій.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо підготовки та надсилання звернення до ГУ ДФС у Закарпатській області про неприпустимості оподаткування інвестицій.

 

„за” – 30; „проти” – 0; „утримались” – 0.

 

З питання 8 порядку денного

СЛУХАЛИ: І.В. Майора, який виніс на обговорення пропозиції Місцевого осередку ГО «Всеукраїнська асоціація фахівців з питань відновлення платоспроможності та банкрутства» щодо необхідності тлумачення норм митного законодавства в частині визначення понять «митний контроль», «митне оформлення» та їх співвідношення та застосування ст.225 Митного кодексу України. Зазначив, що хибне тлумачення норм митного законодавства в аналізованій частині, зокрема, розмежування вказаних вище понять призводить до висновку про відсутність врегулювання часових рамок процедури митного контролю, що спричинює затримання товарів та платників податків на митниці на абсолютно невизначений час, що за своїм змістом є абсурдним та протиправним. Запропонував підготувати та надіслати на Міністерство фінансів України звернення щодо чіткого тлумачення даних понять.

Виступили: Козарь В.І., Бережанський М.М.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо направлення звернення до Міністерства фінансів України щодо надання чіткого тлумачення норм митного законодавства в частині визначення понять «митний контроль», «митне оформлення» та їх співвідношення та застосування ст.225 Митного кодексу України

 

„за” – 30; „проти” – 0; „утримались” – 0.

 

З питання 9 порядку денного

СЛУХАЛИ: Пазину Р.О., який розповів, що за  останні кілька місяців на гарячу лінію Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Закарпатській області постійно надходять дзвінки від платників податків які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Вони звертаються за отриманням правових консультацій щодо обов’язковості застосування реєстраторів розрахункових операцій внаслідок внесених змін до Податкового кодексу України та Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». З їх звернень стало відомо про позицію територіальних органів ДФС України згідно якої платники єдиного податку ІІ та ІІІ груп при здійсненні реалізації пива зобов’язані використовувати РРО, а також про те, що через РРО такі платники повинні проводити реалізацію всіх товарів, робіт, послуг, а не тільки реалізацію підакцизних товарів (пива). Така позиція органів ДФС України сформована на підставі листа ДФС України від 19.06.2015 №22173/7/99-9921-02-17. Зауважив, що така правова позиція органів ДФС України не відповідає чинному законодавству України та встановлює незаконні перешкоди в провадженні підприємницької діяльності платниками єдиного податку ІІ та ІІІ груп. Запропонував підтримати підготоване ним звернення до Громадської ради при ДФСУ, Громадських рад при територіальних органах ДФС, на ім'я голови ДФСУ з пропозицією внесення відповідних змін до листа ДФСУ від 19.06.2015 №22173/7/99-9921-02-17, щодо використання РРО платникам ІІ та ІІІ груп єдиного податку при продажі пива.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо підтримки та направлення звернення з пропозицією внесення відповідних змін до листа ДФСУ від 19.06.2015 №22173/7/99-9921-02-17, щодо використання РРО платникам ІІ та ІІІ груп єдиного податку при продажі пива

 

„за” – 30; „проти” – 0; „утримались” – 0.

 

З питання 10 порядку денного

СЛУХАЛИ: Р.О. Пазину, який виніс на обговорення пропозицію від Білецького П. П. щодо проведення виїзного засідання на митному пункті пропуску «Ужгород» з метою спостереження за процедурою проходження митного оформлення, а саме за роботою працівників Закарпатської митниці ДФС. Запропонував, у зв’язку з поганним станом доріг до митного пункту пропуску «Дяково», ініціювати там проведення виїзного засідання за участі керівника ОДА та начальника Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, з метою підняття питання ремонту даного участка дороги.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

щодо підтримки проведення виїзних засідань на митних пунктах пропуску «Ужгород» та «Дяково».

 

„за” – 30; „проти” – 0; „утримались” – 0.

 

 

 

Голова Громадської ради

при Головному управлінні ДФС

у Закарпатській області                                  Р.О.Пазина

 

 

Секретар Громадської ради

при Головному управлінні ДФС

у Закарпатській області                                    А.В.Дацюк