Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол засідання комітету з митних питань

01.10.2015

Протокол

засідання комітету з митних питань Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Закарпатській області

Дата та час проведення: 29 вересня 2015 року, о 15 год. 00 хв.

Місце проведення: м. Ужгород, вул. Волошина,52

Присутні від інститутів громадянського суспільства :

на початок засідання зареєстровано 9 членів громадської ради (список додається)

від Головного управління ДФС у Закарпатській області:

Гецянин Руслан Іванович – начальник управління власної безпеки ГУ ДФС у Закарпатській області;

Дацюк Алла Володимирівна  – начальник відділу комунікацій.

від Закарпатської митниці ДФС:

Каращенко Андрій Іванович – заступник начальника Закарпатської митниці ДФС.

Суб’єкти господарювання:

Мальцев Юрій Володимирович – генеральний директор ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат»;

Кричфалуший Іван Михайлович – заступник директора ТОВ «Даяна ЛТД».

 

Порядок денний

 

1. Відкриття та оголошення плану проведення засідання комітету;

2. Розгляд скарги ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат»;

3. Розгляд скарги ТОВ «Даяна ЛТД»;

4. Різне.

 

З питання 1 порядку денного

СЛУХАЛИ: В.В.Суліму, який привітав усіх присутніх, оголосив кількість учасників заходу та Порядок денний, представив присутнім генерального директора ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат» Мальцева Юрія Володимировича та заступника директора ТОВ «Даяна ЛТД» Кричфалуший Івана Михайловича.

 

З питання 2 порядку денного

СЛУХАЛИ: Суліму В.В., який виніс на обговорення скарги від ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат» та ТОВ «Даяна ЛТД».

Мальцева Ю.В., який розповів присутнім про труднощі, які виникли під час митного оформлення давальницької сировини (спирт етиловий синтетичний технічний) на Закарпатській митниці ДФС. В результаті чого, з 15.09.2015 року в пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» затримані та до теперішнього часу перебувають транспортні засоби з давальницькою сировиною. Наголосив, що такі зриви у надходженні сировини до виробничих потужностей ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат» впливають на своєчасне виготовлення етилацетату, а відповідно і його відвантаження європейським партнерам. Крім того, 23.09.2015 року було завершено митне оформлення двох транспортних засобів з готовою продукцією (етилацетатом). Однак, 24.09.2015 року дані транспортні засоби (уже після завершення процедур митного оформлення) були затримані на пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» для відбору зразків проб.

Виступили: Козарь В.І., Гецянин Р.І., Пазина Р.О., Майор І.В., Суліма В.В.

 

СЛУХАЛИ: Каращенка А.І., який розповів присутнім про позицію Закарпатської митниці ДФС щодо ситуації, яка склалася з вантажами ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат». Наголосив, що товар, який переміщався 15.09.2015 року  через пункт пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке», затримано з метою встановлення правдивості відомостей про вартість товару. Зауважив, що на даний час вже складено протоколи про порушення митних правил. Щодо продукції, яка 23.09.2015 року була затримана на митному пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке», то причиною став відбір зразків продукції для встановлення її хімічного складу. Також направлено ряд запитів до суміжних структур з метою встановлення наявності чи відсутності порушення митних правил.

Виступили: Радь І.І., Козарь В.І., Гецянин Р.І., Пазина Р.О., Митровці І.М., Майор І.В., Суліма В.В.

 

ВИРІШИЛИ: в результаті обговорення рекомендували присутньому представнику митниці прискорити розгляд даної скарги, а представнику ТДВ «Перечинський лісохімічний комбінат» захищати свої інтереси в суді.

 

З питання 3 порядку денного

СЛУХАЛИ: Кричфалуший І.М., який розповів присутнім про те, що митними

та іншими органами створюються не обґрунтовані перепони щодо здійснення ТОВ «Даяна ЛТД» законної господарської діяльності. Так 23.09.2015 року на митному пункті пропуску  «Ужгород вантажний» розпочалося митне оформлення вантажу. Брокером була надана електронна ВМД, після чого працівниками митниці без відповідних та належних правових підстав, неправомірно затримують транспортний засіб для огляду та зважування товару та самого транспортного засобу. А це, в свою чергу, унеможливлює виконання підприємством своїх зобов’язань перед контрагентами, заподіюються значні економічні збитки. Наголосив, що будь-яких правових підстав для подальшого перебування транспортного засобу та не завершення митного оформлення вантажу органами митниці є незаконним.

         Виступили: Козарь В.І., Суліма  В.В., Пазина Р.О.

 

СЛУХАЛИ: Каращенка А.І., який розповів присутнім про позицію Закарпатської митниці ДФС щодо ситуації, яка склалася з вантажем ТОВ «Даяна ЛТД». Повідомив, що під час митного оформлення було прийнято рішення зібрати зразки продукції для визначення її кількісних та якісних ознак. Наголосив, що підставою був лист-орієнтування правоохоронних органів. Після отримання результатів експертизи товар було випущено за межі України.

 

СЛУХАЛИ: Суліму В.В., який звернувся до присутнього представника митниці з проханням, щоб в результаті розгляду скарги ТОВ «Даяна ЛТД», працівники митниці, які будуть притягнуті до відповідальності , не мали упередженого ставлення до представників даного товариства та в майбутньому не створювали перепони для проходження ними митного оформлення.

 

З питання 4 порядку денного

СЛУХАЛИ: Козаря В.І., який підняв питання щодо робочого тижня працівників внутрішньої митниці. Зокрема, про недоцільність зміни графіку на п’ятиденний робочий тиждень, який буде спричиняти незручності для роботи суб’єктів ЗЕД та для іноземного інвестора. Звернувся до присутнього представника митниці з проханням залишити графік роботи незмінним.

Виступили: Суліма  В.В., Пазина Р.О.

 

СЛУХАЛИ: Каращенка А.І., який наголосив, що на даний час документального підтвердження зміни графіку роботи митних постів не має. Зауважив, що всі змін робляться з метою створення сприятливих умов для сумлінних платників податків. Повідомив, що докладається максимум зусиль щоб залишити штатну чисельність Закарпатської митниці ДФС у такому складі як зараз, оскільки скорочення призведе до створення маси незручностей та до неефективного функціонування митниці. Також звернувся з проханням до Громадської ради розглядати звернення на «гарячу лінію» не тільки суб’єктів ЗЕД та і  працівників Закарпатської митниці ДФС, оскільки нерідким проявом є  неправомірні дії та нахабне ставлення громадян, платників податків.

 

СЛУХАЛИ: Суліму В.В., який запропонував на підставі наданих матеріалів Закарпатською митницею ДФС щодо штатної чисельності підготувати лист до Державної фіскальної служби України.

 

 

 

Голова комітету з

митних питань                           В.В. Суліма