Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Протокол засідання комітету з митних питань

14.10.2015

Протокол

засідання комітету з митних питань Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Закарпатській області

Дата та час проведення: 12 жовтня 2015 року, о 15 год. 30 хв.

Місце проведення: м. Ужгород, вул. Волошина,52

Присутні від інститутів громадянського суспільства :

на початок засідання зареєстровано 9 членів громадської ради (список додається)

від Головного управління ДФС у Закарпатській області:

Дацюк Алла Володимирівна  – начальник відділу комунікацій.

Суб’єкти господарювання:

Кіт Іван Юрійович  – представник ТОВ «ДЖЕНТЕРМ УКРАЇНА»;

Лізанець Михайло Васильович – представник  ТОВ «Сандерс Виноградів».

 

Порядок денний

 

1. Відкриття та оголошення плану проведення засідання комітету;

2. Розгляд скарги щодо графіку роботи внутрішньої митниці;

3. Розгляд питання щодо сертифікатів, які видаються Держлісагенством;

4. Розгляд скарги ТОВ «Натсі»;

5. Різне.

 

З питання 1 порядку денного

СЛУХАЛИ: В.В.Суліму, який привітав усіх присутніх, оголосив кількість учасників заходу та Порядок денний.

 

З питання 2 порядку денного

СЛУХАЛИ: Суліму В.В., який розповів присутнім членам Громадської ради про скарги, які надійшли на «гарячу лінію» від суб’єктів господарювання щодо зміни графіку роботи внутрішньої митниці.

          

СЛУХАЛИ: Кота І.Ю., який зазначив, що зміни в графіку роботи митниці, на прикладі Тячівської та Виноградівської, а саме: перехід на п’ятиденний робочий день з часом роботи з 9.00 до 18.00 год. значно впливає на роботу суб’єктів ЗЕД. Більше того, взагалі паралізує їх діяльність.

Виступили:  Козарь В.І., Бережанський М.М. , Пазина Р.О.

 

СЛУХАЛИ: Суліму В.В., який запропонував присутнім представникам суб’єктів господарювання підготувати письмові скарги на Громадську раду при ГУ ДФС у Закарпатській області щодо створення ряду незручностей для суб’єктів ЗЕД, спричинення їм збитків та зниження інвестиційної привабливості України у зв’язку з прийняттям таких змін. У своїй скарзі вказати прийнятний графік роботи митниці (шестиденний робочий день з часом роботи від 8.00 до 20.00 год.). Громадська рада, в свою чергу підготує звернення на ім'я народних депутатів України, які представляють Закарпатську область, голови ДФСУ, голови Закарпатської ОДА, начальника Закарпатської митниці ДФС. 

 

ГОЛОСУВАЛИ: про підготовку звернення на основі скарги від суб’єктів господарювання щодо зміни графіку роботи внутрішньої митниці:

 

„за” – 9;  „проти” – 0;  „утримались” – 0.

 

ВИРІШИЛИ: підготувати звернення щодо графіку роботи внутрішньої митниці.

 

З питання 3 порядку денного

СЛУХАЛИ: Майора І.В., який розповів присутнім про напружену ситуацію, яка склалася на Закарпатській митниці ДФС, пов’язану із неоднозначним тлумаченням нормативно-правових актів з питань експорту лісоматеріалів.

Так, з 00 год. 00 хв. 10.10.2015 року вступив в силу Закон України від 9 квітня 2015 року № 325-VIII «Про внесення змін до Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді), яким були внесені зміни до Закону України від 8 вересня 2005 року № 2860-IV «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів».

         У зв’язку з цим, за останні дні надійшло багато скарг від суб’єктів господарювання щодо затриманням вантажу при наявності сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, які відповідно до п. 7 Стандарту адміністративної послуги з видачі  сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, затвердженого Наказом Держкомлісгоспу України від 07 вересня  2009  № 230, діє протягом  60 днів з дати його видачі.

Виступили: Козарь В.І., Суліма  В.В., Бережанський М.М.

 

СЛУХАЛИ: Пазину Р.О., який запропонував Майору І.В. підготувати адвокатський запит на Закарпатську митницю ДФС, з метою отримання роз’яснення з даного питання та чіткого порядку дій для суб’єктів господарювання.

 

ГОЛОСУВАЛИ: щодо підготовки адвокатського запиту Майором І.В. з приводу ситуації, яка склалася на Закарпатській митниці ДФС з оформленням лісопродукції.

 

„за” – 9;  „проти” – 0;  „утримались” – 0

 

ВИРІШИЛИ: підготувати адвокатський запит з даного питання.

 

З питання 4 порядку денного

СЛУХАЛИ: Майора І.В., який наголосив, що за останній період часу на Закарпатській митниці ДФС проводиться прискіпливий контроль при експорті горіхів. Розповів, що на ім'я Громадської ради при ГУ ДФС у Закарпатській області надійшла чергова скарга від ТОВ «Натсі» на неправомірні дії працівників Закарпатської митниці під час митного оформлення експорту ядра горіху грецького. Зазначив, що після закінчення чотирьохгодинного строку митного оформлення вантажу працівники митниці направили запит на відбір зразків товару, про що був складений Акт про взяття проб (зразків) товарів для встановлення класифікації товару. Пропустивши всі допустимі строки для завершення митного оформлення товару, митний орган відібрав проби товар (ядер горіху) для проведення досліджень на предмет визначення коту товару згідно УКТЗНД, а це свідчить про явно надумані підстави для затримання вантажу та відкладення часу завершення митного оформлення.

Такі неправомірні дії працівників митниці створюють перешкоди для здійснення господарської діяльності, заподіюються значні економічні збитки.

Виступили: Козарь В.І., Пазина Р.О.

 

СЛУХАЛИ: Суліму В.В., який запропонував на підставі скарги ТОВ «Натсі» підготувати звернення на ім'я голови ДФСУ, голови Закарпатської ОДА начальника Закарпатської митниці ДФС.

ГОЛОСУВАЛИ: про підготовку звернення на основі скарги від ТОВ «Натсі» щодо митного оформлення експорту ядра горіху грецького:

 

„за” – 9;  „проти” – 0;  „утримались” – 0

 

ВИРІШИЛИ: підготувати звернення щодо митного оформлення експорту ядра горіху грецького.

 

 

Голова комітету з

митних питань                 В.В. Суліма