Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Порядок розгляду звернень платників податків, громадян та інститутів громадянського суспільства

25.06.2015

ПОРЯДОК

розгляду звернень платників податків, громадян та

інститутів громадянського суспільства, що надходять

до Громадської ради при Головному управлінні

Державної фіскальної служби у Закарпатській області

1. Це Положення розроблене відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Положення про Громадську раду при Головному управлінні Державної фіскальної служби України у Закарпатській області та визначає порядок розгляду звернень платників, громадян та інститутів громадянського суспільства, що надходять до Громадської ради при Головному управлінні Державної фіскальної служби України у Закарпатській області (надалі – Громадської ради) щодо дотримання норм податкового і митного законодавства, а також підготовки звернень Громадської ради до Головного управління Державної фіскальної служби України у Закарпатській області (надалі – Служби).

2. Відмова у прийнятті звернень платників, громадян та інститутів громадянського суспільства забороняється.

3. Реєстрація звернення відбувається у день його подання або надходження до Громадської ради.

4. У зверненні мають бути зазначені:

а) прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, індивідуальний податковий номер фізичної особи - платника податку, для юридичної особи - платника податку та інститутів громадянського суспільства - найменування, індивідуальний податковий номер, місцезнаходження, а також адреса, на яку необхідно надіслати рішення за зверненням;

б) суть порушеного питання, прохання чи вимоги й обґрунтування незгоди платника податків із рішенням, діями чи бездіяльністю Служби;

в) перелік документів і розрахунків, що додаються до звернення.

г) у разі надсилання звернення електронною поштою таке звернення додатково надсилається Громадській раді засобами поштового зв’язку.

5. Звернення, оформлене без дотримання вимог, зазначених у підпункті «а» пункту 4, або надіслане без дотримання вимог, зазначених у підпунктах «б», «г» пункту 4 цього Положення, що не дає змоги розглянути звернення по суті, може бути повернуте особі, яка її подала (надіслала), з відповідними роз’ясненнями не пізніше одного дня від дня отримання такого звернення.

6. Не розглядаються повторні звернення від однієї і тієї самої особи з одного і того самого питання, якщо перше вирішено по суті.

7. Днем подання та початку оброблення звернення вважається день фактичного отримання звернення Громадською радою в електронній формі та через «гарячу» телефонну лінію, а в разі надсилання звернення поштою - дата фактичного отримання Громадською радою поштового відправлення зі зверненням.

8. Подання первинної скарги.

8.1. Якщо платник, громадян, інститут громадянського суспільства вважає, що Служба прийняла будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень Служби, встановлених Податковим кодексом України або іншими законами України, або вчиняє будь-які неправомірні дії чи бездіяльність такий платник, громадян, інститут громадянського суспільства має право звернутися до Громадської ради зі зверненням, яке подається у письмовій формі з копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

8.2. Якщо платник, громадянин, інститут громадянського суспільства до скарги не додав копій документів, зазначених у підпункті 8.1 цього пункту, Громадська рада має право звернутись до такого платника, громадянина, інституту громадянського суспільства з пропозицією надати копії зазначених документів.

9. Секретар Громадської ради протягом трьох годин після надходження звернення платників, громадян, інститутів громадянського суспільства поданого з дотриманням вимог, зазначених пункту 4 цього Положення та його реєстрації, надсилає копію   такого звернення електронними засобами зв'язку всім членам Громадської ради для ознайомлення, опрацювання та надання пропозицій/зауважень.

Секретар Громадської ради, за можливості, інформує членів Громадської ради засобами мобільного зв'язку, а саме SMS-повідомленнями, про надсилання  копії звернення платників, громадян, інститутів громадянського суспільства та необхідність ознайомлення, опрацювання та надання пропозицій/зауважень з приводу даного звернення.

10. Не пізніше першої половини наступного робочого дня після дня надходження звернення, секретар Громадської ради систематизує всю отриману інформацію, пропозиції, висновки від членів Громадської ради, та/або коментарі членів Громадської ради, разом із зверненням та супровідним листом (за потреби в супровідному листі зазначає строк надання відповіді) відправляє їх на розгляд до компетентного органу. Про що листом повідомляється платник, громадянин, представник інституту громадянського суспільства, який подав звернення.

У разі виявлення Секретарем Громадської ради негативного реагування кваліфікованою більшістю членів Громадської ради (¾ отриманих коментарів від членів Громадської ради) щодо необхідності відправлення даного звернення до компетентного органу під час проведення систематизації отриманої інформації, пропозицій, висновків від членів Громадської ради, звернення платників, громадян, інститутів громадянського суспільства повертається заявнику як непідтримане членами Громадської ради та направляє для обробки у Комітети.

У разі наявності потреби у терміновому реагуванні на звернення, Секретар Громадської ради має право відправити звернення на розгляд до компетентного органу невідкладно без проведення систематизації отриманої інформації, пропозицій, висновків від членів Громадської ради, та/або коментарів членів Громадської ради. У такому випадку, систематизована інформація, пропозиції, висновки від членів Громадської ради, та/або коментарі членів Громадської ради, Секретарем Громадської ради відправляються до компетентного органу не пізніше наступного робочого дня (додатковим листом).

11. Секретар Громадської ради після відправлення звернення на розгляд до компетентного органу має право надсилати компетентному органу нагадування про строки надання ним відповіді на дане звернення.

12. У разі порушення компетентним органом строків надання відповіді на звернення, про що Секретар Громадської ради повідомляє Голові Громадської ради та її членам, Голова Громадської ради та її члени можуть ініціювати оскарження бездіяльності компетентного органу щодо не надання ним відповіді на звернення.

13. Протягом доби після отримання відповіді на звернення секретар Громадської ради надсилає його Голові Громадської ради та її членам для електронного обговорення та винесення питання про включення обговорення такої відповіді до порядку денного чергового засідання Громадської ради у разі, якщо чергове засідання Громадської ради призначене у строк, що не перевищує 15 днів з моменту отримання відповіді на звернення.

14. Платники податків, громадяни, представники інституту громадянського суспільства, які подала звернення до Громадської ради, мають право:

- подавати додаткові матеріали;

- бути присутніми при розгляді відповіді на їх звернення за умови попередньої реєстрації у секретаря Громадської ради;

- користуватися послугами адвоката або представника, оформивши це уповноваження у встановленому законом порядку;

- одержати рішення за результатами розгляду звернення;

- відкликати подане звернення в будь-який час до прийняття рішення за результатами розгляду такого звернення. Відкликання звернення проводиться за письмовою заявою платника, громадянина, інституту громадянського суспільства, який подав скаргу.

15. Платники, громадяни, інститути громадянського суспільства подаючи до Громадської ради звернення засвідчують, що вони не заперечують щодо поширення та надання копій такого звернення з додатками членам громадської ради, залученим експертам/спеціалістам, а також Службі.

Голова Громадської ради
при Головному управління

ДФС  у Закарпатській області                                                            Пазина Р.О.

 

До списку