Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Про зміни в застосуванні РРО та кампанію декларування говорили на семінарі у Рахові

23.02.2018 -

Відкрив семінар та ознайомив присутніх із його програмою перший заступник начальника ДПІ у Рахівському районі Арділан А.Д.

Начальник відділу обслуговування платників Молдавчук І.М. проінформував присутніх, що з 20 грудня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 року №984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336», якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року №1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Звернув увагу присутніх, що збільшено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій. Також визначено перелік форм і умов проведення діяльності, для яких не встановлюється граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій.

Також фахівець звернув особливо увагу присутніх на те, що в зв’язку із внесеними змінами дія Постанови №1336 не поширюється на суб'єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами. Постанова №984 набрала чинності 20 грудня 2017 року, крім підпунктів 2 і 6 пункту 2 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності через шість місяців після набрання чинності Постановою №984. А також детально ознайомив присутніх з порядком реєстрації та застосування РРО.

Завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Гринюк Л.І. ознайомила присутніх з особливостями кампанії декларування у 2018 році.

Наголосила, що відповідно до норм Податкового кодексу України громадяни, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи розподіляються на дві категорії: осіб, які зобов’язані подавати річну декларацію, та осіб, які мають право подати декларацію добровільно.

З 1 січня 2018 року застосовується нова форма декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року №556 (далі – Наказ № 556). Спеціаліст відмітила, що наказом №556 впроваджено зміни законодавства щодо:

- реалізації права фізичними особами – підприємцями (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних із провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат;

- визначення останнього базового податкового (звітного) періоду для фізичних осіб – підприємців, якими проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Та враховуючи вищезазначені зміни, надала роз’яснення щодо зазначення цих відомостей у податковій декларації, зокрема, щодо внесення відомостей до категорії платників (рядок 8 декларації) щодо осіб, які припинили підприємницьку діяльність протягом звітного (податкового) року, шляхом зазначення позначки «V» та визначення дати прийняття рішення про припинення та щодо доповнення Додатку Ф2 декларації окремим розділом (розділ ІІ), в якому відображається інформація щодо амортизаційних відрахувань.

За матеріалами ДПІ у Рахівському районі