Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

В Ужгороді фахівці органів ДФС провели зустріч з працівниками Ужгородської РДА

23.01.2019 -

21 січня 2019 року в Ужгородській районній державній адміністрації відбулася виробнича нарада за участі керівників підрозділів усіх напрямків роботи Ужгородської райдержадміністрації.

У нараді взяв участь начальник Ужгородського управління Головного управління ДФС у Закарпатській області Василь Пацкан. Він наголосив керівникам підрозділів Ужгородської райдержадміністрації на необхідності спільного вирішення проблемних питань, які виникають на території обслуговування Ужгородського району щодо застосування вимог Податкового кодексу України.

Василь Пацкан також нагадав присутнім про початок проведення кампанії декларування громадянами та самозайнятими особами доходів, отриманих у 2018р., попросивши сприяти в інформуванні громадян Ужгородщини та залученні їх до активного декларування.

За словами податківця, під час кампанії декларування доходів громадян, певні категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Крім того, податкову декларацію про майновий стан та доходи мають право подати окремі фізичні особи з метою отримання податкової знижки.

Фахівець також наголосив, що обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи виникає у фізичної особи-платника податків, якщо протягом 2018 року він отримував:

- доходи не від податкових агентів (тобто, від фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність);

- доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;

- іноземні доходи;

- спадщину, чи подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

- в інших випадках, передбачених ПКУ.

Граничні строки подання декларації:

- для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність – до 01 травня року, що настає за звітним;

- для підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року);

- для громадян з метою використання права на податкову знижку – до 31 грудня 2019 року (включно).

Заповнити і подати декларацію можна в податковій інспекції за місцем реєстрації. Якщо ж фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

Василь Пацкан звернув увагу присутніх, що з метою підвищення рівня добровільності декларування доходів громадян та якості адміністрування, ДФС запроваджено новий електронний сервіс в «Електронному кабінеті», яким можуть скористатися особи, які мають особистий ключ електронного цифрового підпису.

За матеріалами Ужгородського управління Головного управління

 ДФС у Закарпатській області