Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Фахівці фіскальної служби провели зустріч з представниками органів місцевого самоврядування Ужгородщини

07.02.2019 -

Сьогодні в приміщенні Ужгородської райдержадміністрації відбулась зустріч фахівців Ужгородського управління ГУ ДФС у Закарпатській області з головою Ужгородської райдержадміністрації Ерікою Кинєв, головою Ужгородської районної ради Русланом Чорнаком та головами виконавчих комітетів сільських та селищних рад району.

Заступник начальника Ужгородського управління ГУ ДФС у Закарпатській області – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Юрій Орел зазначив, що метою цієї зустрічі є кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2018 року, яка розпочалася 01 січня 2019 року та триватиме до 02 травня 2019 року. Та наголосив, що забезпечення повноти декларування доходів громадян – це основне джерело наповнення місцевих бюджетів і закликав до плідної співпраці в цьому напрямку голів сільських та селищних громад. На жаль, в суспільстві існують випадки ухилення громадян від сплати податків. Громадяни обробляють земельні ділянки в сільській місцевості, вирощують зернові та отримують дохід, але задекларувати його забувають. Завдяки спільним заходам представниками органів місцевого самоврядування можливо залучити до декларування цю категорію громадян в повному обсязі.

Заступник начальника Ужгородського управління ГУ ДФС у Закарпатській області – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб надав роз’яснення щодо особливостей декларування доходів громадянами, отриманих у 2018 році. Юрій Орел наголосив, що обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи за наслідками 2018 року виникає у тих громадян, які протягом минулого року отримували доходи, що підлягають оподаткування, зокрема: доходи від осіб, які не є податковими агентами (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи); від надання рухомого майна або нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) якщо орендар та орендодавець фізичні особи; інвестиційний прибуток; будь-які іноземні доходи; доходи у вигляді спадщини та подарунків, які підлягають обов’язковому декларуванню та при нотаріальному посвідченні яких податок не сплачувався; в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду тощо. Акцентував увагу на розширенні переліку витрат, що дають право на отримання податкової знижки.

Юрій Орел зазначив, що з метою підвищення якості обслуговування платників податків та спрощення процедури подання податкової декларації ДФС, запроваджено новий електронний сервіс в «Електронному кабінеті» в частині часткового заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна, який надає можливість платникам податків:

- скоротити час і витрати на подання звітності;

- мінімізувати помилки при заповненні декларації;

- надати копії первинних документів як додаток до декларації в онлайн режимі.

Наприкінці зустрічі заступник начальника Ужгородського управління ГУ ДФС у Закарпатській області – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб повідомив, що в Центрі обслуговування платників Ужгородського управління ГУ ДФС у Закарпатській області створені сприятливі умови для виконання платниками конституційного обов’язку з декларування доходів. Кожен громадянин може отримати роз’яснення та допомогу при заповненні декларацій. На інформаційних стендах розміщена інформація з питань декларування.

Також, присутні мали змогу поставити запитання, висловити пропозиції щодо вдосконалення перебігу деклараційної кампанії та отримали тематичну друковану продукцію.

За матеріалами Ужгородського управління ГУ ДФС у Закарпатській області

Фотоматеріали по темі

/
  • Фахівці фіскальної служби провели зустріч з представниками органів місцевого самоврядування Ужгородщини