Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Погашення заборгованості зі сплати ЄСВ на Тячівщині – на контролі

10.04.2019 -

Днями в приміщенні Тячівського управління ГУ ДФС у Закарпатській області відбулася зустріч керівників державних органів з питань погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, повного та своєчасного виконання завдань зі стягнення боргу. В засіданні взяли участь: начальник Тячівського управління ГУ ДФС у Закарпатській області Євген Сима, заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Тячівського управління Роман Шупа, начальник Тячівського районного відділу ДВС Роман Андрійцьо, начальник Тячівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Закарпатської області Сергій Данилич та фахівці служб.

На зустрічі відбулося обговорення результатів роботи за 2018 рік, І кв 2019 року, а також питання подальшої співпраці, яка спрямована на активізацію роботи зі стягнення заборгованості з ЄСВ.

Євген Сима поінформував присутніх, що за І-й квартал 2019 року сформовано 1500 вимог, з них 52 – щодо юридичних осіб на суму понад 6,5 млн грн (з врахуванням сум попередніх періодів), і по ФОП – 1448 на загальну суму більше 18,6 млн грн (з врахуванням сум попередніх періодів) дані вимоги надсилаються боржникам і вразі їх непогашення, після спливу строку для узгодження пред’являються до виконання до Тячівського районного відділу ДВС.

В ході вжитих заходів протягом січня-березня 2019 року 862 боржники погасили борг з ЄСВ на загальну суму 3,8 млн грн.

Станом на 1 квітня 2019 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску становить більше 25,9 млн грн.

У 2018 році Тячівським управлінням ГУ ДФС у Закарпатській області направлено до виконавчої служби 654 вимог зі сплати боргу з ЄСВ на суму майже 2 млн грн, у І кварталі 2019 року – 763 вимоги на суму 10,9 млн грн.

Начальник відділу ДВС Роман Андрійцьо довів до відома, що протягом минулого року за матеріалами ДФС відкрито 654 виконавчих проваджень щодо стягнення боргу з ЄСВ, у першому кварталі поточного року – 763 провадження.

Роман Шупа повідомив про стан сплати боргу за виконавчими документами. Так, протягом 2018 року надійшло 520 тис. грн по 192 вимогах, за січень-березень 2019 року – 140 тис. грн по 25 вимогах.

На засіданні начальник Тячівського управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області Сергій Данилич звернув увагу на наявні проблемні питання, що виникають у зв’язку з нарахуванням ЄСВ ФОП з інвалідністю в результаті чого виникає неправомірний борг.

В ході зустрічі також було обговорено зміни в податковому та пенсійному законодавствах, які відбулися з початку року, розглянуто питання про вжиття заходів щодо виконання планових показників ЄСВ у Тячівському районі, стану роботи з погашення заборгованості зі сплати ЄСВ та платежів до Пенсійного фонду, а також визначено подальші кроки співпраці на 2019 рік. Засідання пройшло в руслі конструктивного діалогу. Присутні учасники прийняли узгоджені рішення та досягли домовленостей щодо їх практичної реалізації.

В кінці наради наголошено на вжитті більш вичерпних заходів, спрямованих на погашення існуючої заборгованості та недопущення її зростання в майбутньому. Керівникам відповідних державних органів тримати на постійному контролі питання щодо зменшення заборгованості зі сплати ЄСВ.

За матеріалами Тячівського управління

ГУ ДФС у Закарпатській області