Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Як відображати доходи та витрати в звітності у зв’язку зі скасуванням пільг для готелів

02.10.2014 -

До 3 серпня 2014 року прибуток суб’єктів готельної діяльності від надання готельних послуг у готелях категорій «п’ять зірок», «чотири зірки» і «три зірки» звільнявся від обкладення податком на прибуток – згідно з пп. «а» п. 17 підрозд. 4 розд. ХХ Податкового кодексу. Проте з названої дати ця пільга скасована Законом від 31 липня 2014 року № 1621-VII, який вніс зміни у ПК.

Для зручності заповнення звітності радимо готелям – платникам податку на прибуток звітний 2014 рік умовно поділити на два періоди: до і після 3 серпня. Зокрема, операції, здійснені до 3 серпня, підпадають під пільгу, тому результати цих операцій відображаються в податковій звітності в рядках, призначених для заповнення в разі застосування пільги. У свою чергу операції, здійснені починаючи з 3 серпня, залишились без пільги, тому результати таких операцій відображаються в загальному порядку.

«Готельну» пільгу скасовано в серпні, це означає, що прибуток від готельної діяльності оподатковується в загальному порядку, доходи і пов’язані з ними витрати від готельної діяльності у складі загальних доходів і витрат готелю включаються до відповідних рядків декларації. А от в додатку ПЗ їм вже не місце.

Тож, у Звіті про суми податкових пільг, який подаватиметься разом з податковою декларацією за три квартали 2014 року тачи за 2014 рік, у рядку 1 «Сума коштів, вивільнених від оподаткування за звітний (податковий) період» будуть зазначені тільки кошти, вивільнені до 3 серпня 2014 року. Після цієї дати кошти вже не вивільняються, тому й відображатися у Звіті не можуть. Усі інші рядки Звіту заповнюються в загальному порядку. Варто звернути увагу на те, що Звіт подаватиметься доти, доки підприємство не використає всі кошти, вивільнені до 3 серпня 2014 року, указані в Звіті за три квартали 2014 року (чи за 2014 рік) або поки не сплине строк 1 095 днів з дати закінчення періоду, за результатами якого підприємство залишило такі кошти у своєму розпорядженні.

Інформаційно-комунікаційний відділ

Головного управління Міндоходів у Закарпатській області