Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Природні багатства Закарпаття принесли до бюджету понад 87 млн 360 тис грн

17.08.2015 -

Таку суму рентних платежів за сім місяців 2015 року перерахували до Зведеного бюджету платники податків Закарпатської області. Надходження сформували такі рентні платежі як плата за спеціальне використання лісових ресурсів, плата за спеціальне використання води та плата за користування надрами.

Варто зауважити, що найбільше з цих платежів до Зведеного бюджету надійшло від рентної сплати за користування надрами – понад 54 млн 560 тис. грн. Загалом в краї на обліку знаходяться 446 платників, що її сплачують. Закарпатська область славиться своїми мінеральними водами, за видобування яких, зокрема, сплачується рентна плата за користування надрами. Так, тільки у Свалявському районі за видобування мінералки було сплачено понад 3 млн грн. Водночас, найбільшу суму рентної плати за користування надрами принесло казні видобування газу – майже 49 млн грн.        

Друге місце серед рентних платежів – рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів, якої до Зведеного бюджету впродовж семи місяців 2015 року надійшло понад 28 млн 300 тис. грн. Зокрема, в області зареєстровано 102 платники, що використовують лісові угіддя. Найбільша сума цього платежу надійшла від платників Рахівського, Тячівського та Міжгірського районів.

В свою чергу від рентної плати за спеціальне використання води Зведений бюджет протягом січня-липня поточного року отримав понад 4 млн 450 тис. грн. Кількість платників цього платежу в краї складає 1931. Найбільше за використання води сплачено також у Свалявському районі.

В ГУ ДФС інформують, що рентні платежі, частина яких залишається в місцевих скарбницях, мають велике значення для фінансування потреб бюджетної сфери, соціальних програм, а також спрямовуються на відновлення природних ресурсів.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області