Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Спільна сумісна власність: як сплачувати податок на нерухоме майно

10.10.2016 -

У Головному управлінні ДФС у Закарпатській області роз’яснюють хто є платником податку на нерухоме майно, за житловий будинок, наприклад, площею 390 м², який належить на праві власності подружжю в рівних частках – ½ кожному.

Отже, якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб на належну їй частку (пп. «в» пп. 266.1.2 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України).

Таким чином платниками податку на нерухоме майно за житловий будинок є кожен з подружжя за належну йому частку – 195 м².

Разом з тим, наголошуємо, якщо фізичною особою-платником податку не отримано податкового повідомлення-рішення з податку на нерухоме майно або отримано, на думку платника, з сумою податку іншою, ніж зазначено у цьому повідомленні-рішенні, платники податку мають право звернутися з письмовою заявою для проведення звірки даних. Така заява подається до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації), зокрема, щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку або нарахованої суми податку (пп. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України).

ДФС у Закарпатській області