Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Новації в єдиному податку для фізичних осіб-підприємців, якими найбільше цікавляться платники

10.02.2017 -

У зв’язку зі змінами у податковому законодавстві, які вступили в дію з 1 січня 2017 року, платники Закарпаття звертаються до органів ДФС за консультаціями та роз’ясненнями, зокрема, щодо змін, які стосуються спрощеної системи оподаткування для ФОПів. Пропонуємо вам низку питань-відповідей, які найбільше цікавили платників:

Чи включається до доходу фізичної особи-підприємця – платника єдиного податку ІІІ групи отримана безповоротна благодійна допомога, яка надавалася на розвиток такої підприємницької діяльності?

Відповідь:

Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Згідно із п. 292.3 ст. 292 ПКУ до суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг). Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

При цьому, п. 292.11 ст. 292 ПКУ передбачено, що до складу доходу, визначеного пп. 1 п. 292.1 ст. 292 ПКУ, не включаються, зокрема, суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.

Отже, сума отриманої безповоротної благодійної допомоги, яка надавалася фізичній особі-підприємцю – платника єдиного податку ІІІ групи на розвиток такої підприємницької діяльності, включається до доходу такого платника.

Який граничний обсяг доходу для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку першої, другої та третьої груп?

Відповідь:

Пунктом 291.4 ст. 291 ПКУ визначено обсяг доходу для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності для першої, другої та третьої груп платників єдиного податку, а саме:

перша група – це фізичні особи – підприємці, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень;

друга група – це фізичні особи – підприємці, обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень;

третя група – це фізичні особи – підприємці, обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень.

Чи потрібно сплачувати єдиний податок платнику єдиного податку третьої групи, якщо протягом кварталу такий платник не отримував доходи?

Відповідь:

Згідно п. 295.3 ст. 295 ПКУ платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Відповідно до п. 293.3 ст. 293 ПКУ платники єдиного податку третьої групи (не платники ПДВ) сплачують єдиний податок 5 відсотків від отриманого доходу.

Якщо платник єдиного податку третьої групи протягом звітного періоду не отримував доходи від здійснення господарської діяльності, об’єкт для оподаткування єдиним податком відсутній.

Які звіти потрібно подавати платнику єдиного податку третьої групи, який здійснює діяльність у сфері бухгалтерського обліку?

Відповідь:

Згідно з п. 296.3 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п. 295.3 ст. 295 ПКУ).

Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповнення єдиного податку формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом, за формою згідно таблиці 2 додатка 5 до Порядку № 435.

У яких розмірах із 2017 року сплачується єдиний податок для 1-ї та 2-ї груп?

Відповідь:

Відповідно до пп. 1, 2 п. 30 розділу І Закону України від 20.12.2016 № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» із 01.01.2017 р. ставки єдиного податку дорівнюють:

для єдинників групи 1 — у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;

для єдинників групи 2 — у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Тобто з 2017 року фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами та радами об’єднаних територіальних громад для фізичних осіб — підприємців, які провадять господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для 1-ї групи платників єдиного податку — у межах до 10% розміру прожиткового мінімуму (до 160 грн);

2) для 2-ї групи платників єдиного податку — у межах до 20% розміру мінімальної заробітної плати (до 640 грн).

ДФС у Закарпатській області