Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Закарпатський підприємець при експорті пиломатеріалів подав митникам документи з неправдивими даними

08.06.2017 -

На пункті пропуску «Дяково» Закарпатської митниці ДФС припинено порушення митних правил при експорті пиломатеріалів.

Зокрема, вантажний автомобіль, який в напрямку «виїзд» з України прибув на пункт пропуску, переміщував 34,941 м. куб. обрізних пиломатеріалів хвойних порід. Вантаж експортувався із Закарпатської області на адресу угорської компанії.

В ході проведення перевірки дотримання законності суб’єктами ЗЕД при здійсненні ними експортних операцій з лісоматеріалами, митницею направлено запит до Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Відповідно до відповіді Закарпатського ОУЛМГ та наданих копій документів, встановлено, що для отримання сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для забезпечення експортних операцій ФОП подав заяву на видачу дозволу на здійснення експортної операції з партією лісопродукції таких геометричних розмірів: 25-150*30-150*6000 мм – 34,7 м. куб., 25-150*30-150*5000 мм – 0,15 м. куб., 25-150*30-150*4000 мм – 0,15 м. куб.

В ході митного огляду встановлено невідповідність фактичної довжини пиломатеріалів. Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій, виданий на партію вантажу «пиломатеріали обрізні з ялини» довжиною 6 м. в кількості 34,7 м. куб., довжиною 5м. в кількості 0,15м.куб., довжиною 4м. в кількості 0,15м.куб., а отже на частину вантажу «пиломатеріали обрізні з ялини» довжиною 5,1м. – 5,19м. в кількості 6,347 м. куб. та довжиною 4,09 м. – 4,20 м. в кількості 7,460 м. куб. підприємцю дозвіл на експорт не надавався.

Відтак здійснюючи експортну операцію ФОП до митного оформлення подав документ, що містить неправдиві дані щодо частини партії лісопродукції, вартість якої майже 28,5 тис. грн.

Таким чином, підприємець вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу як підставу для митного оформлення в режимі «експорт» партії лісоматеріалів, документів що містять неправдиві дані.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі складено протокол про порушення митних правил, товари, а це 13,807 м. куб. обрізних пиломатеріалів хвойних порід, до рішення суду вилучено.

ДФС у Закарпатській області