Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Закарпатська митниця: дохід та пропускна спроможність

12.04.2018 -

Закарпатську митницю називають найширшими західними воротами України. Бо розташована на стику кордонів з чотирма країнами Євросоюзу – Угорщини, Словаччини, Румунії та Польщі. У зоні її діяльності 19 міжнародних пунктів пропуску.
Ця митниця хвалиться ефективністю своєї роботи. Торік перевиконала план надходжень та зборів до державного бюджету на чверть. У цьому році працює ще краще, за перші 2 місяці митники зібрали вже удвічі більше податків, ніж за аналогічний період 2017 року.


Пункт пропуску Тиса на українсько-угорському кордоні – найбільший на Закарпатті. Щодня його проходять майже 4,5 тис людей. І черг тут майже немає.
Пропускна спроможність Тиси – 5 тис осіб на добу, 2 тис легковиків і 500 вантажівок. Та кажуть, так було не завжди. Раніше були черги, затримки. Допомогла модернізація пункту. А також, нові правила ввезення товарів з-за кордону.

З 1 січня без мита можна ввозити продукції лише на 150 євро вагою до 50 кг. На митниці кажуть, через це фактично зникли “човники”, а вони становили чверть усього пасажиропотоку. Майже немає черг і з легковиків. У кожній смузі очікують по 2-3 машини.


Прикордонники вихваляються роботою, за останній рік вдалося значно підвищити суму зібраних податків.
Загалом на Закарпатті діє 18 пунктів пропуску. Торік вони зібрали понад 4 млрд 300 млн грн. Це вдвічі більше, ніж позаторік. Із зароблених грошей понад 350 млн грн пішли на ремонт закарпатських доріг.
Пощастило Закарпаттю насамперед із географією. Майже увесь товар, що прямує на територію України із Західної Європи та Балкан – розмитнюється саме тут. Найбільше податків збирають із завезених автомобілів та оргтехніки.
У планах – зароблені гроші витратити на реконструкцію двох перепускних пунктів Ужгород і Лужанка, які стоять довгобудами вже роками, і стали памятниками нашої безгосподарності.

"Факти" ICTV