Територіальні органи ДФС
у Закарпатській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Бухгалтерські послуги для ФОП

05.10.2018 -

Чи включаються до складу витрат фізичної особи — підприємця, яка застосовує загальну систему оподаткування, бухгалтерські послуги, що надаються їй іншим суб'єктом господарювання?

Як визначено Податковим кодексом України (далі – ПКУ), платник податків зобов’язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб — підприємців визна­чено ст. 177 ПКУ.

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різ­ниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю фізичної особи — підприєм­ця. Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою — підприємцем, установлено п. 177.4 ст. 177 ПКУ. До зазначених витрат, зокрема, відносяться інші витрати, до складу яких включаються витрати, пов’язані з веденням господарської діяльності, що не зазначені в підпунктах 177.4.1 — 177.4.3 цієї статті, до яких належать витрати на відрядження найманих пра­цівників, на послуги зв’язку, реклами, плати за розрахунково-касове обслуговування, на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності, на транспортування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов’язані з транспортуванням продукції (това­рів), вартість придбаних послуг, прямо пов’язаних з виробництвом товарів, виконан­ням робіт, наданням послуг (пп. 177.4.4 ст. 177 ПКУ).

Фізична особа — підприємець, яка застосо­вує загальну систему оподаткування, має пра­во віднести до складу витрат винятково витра­ти, визначені п. 177.4 вищезазначеної статті.

Отже, фізична особа — підприємець не має права віднести до складу витрат бухгалтерські послуги, надані їй іншим суб’єктом господарювання.

ДФС у Закарпатській області